Czy pogoda pokrzyżuje plany szybowników? Sprawdzamy, co się dzieje w Michałkowie

1
Szybowcowe zawody w trzech klasach rozgrywane w podostrowskim Michałkowie już na półmetku. Za pilotami kilka konkurencji, ale stawka jest wyrównana i próżno szukać faworyta. Jak podkreśla Karol Skarżyński, dyrektor Aeroklubu Ostrowskiego, wystarczy jeden błąd i lądowanie w polu, aby spaść nawet o pół stawki.

W Michałkowie trwają 50. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach Standard i Klub B oraz 31. Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe w klasie Klub A. – Na lotnisku znajduje się 54 pilotów, którzy rywalizują w trzech klasach. Mamy rozegrane trzy konkurencje. Udało się długo i szybko polatać – mówi Karol Skarżyński, dyrektor Aeroklubu Ostrowskiego.

Rywalizacja powoli nabiera tempa, ale nikt nie wysunął się na prowadzenie na tyle, by można mówić o faworycie do końcowego zwycięstwa. – W szybownictwie tych konkurencji jest dosyć sporo i wystarczy jeden błąd, który spowoduje lądowanie w polu i osoba, która jest pierwsza w tabeli, może nagle znaleźć się w połowie stawki – dodaje.

Na lotnisku w Michałkowie regularnie słychać warkot silnika samolotu, który pomaga wzbić się w powietrze szybowcom. Te zostały ustawione przed pasem startowym, a piloci czekają na swoją kolej. Dobiega końca pierwszy tydzień zmagań. Prognozy wskazują, że pogoda w weekend nie będzie łaskawa dla amatorów podniebnych lotów, ale od poniedziałku warunki mają się poprawić. – Niestety, sobota i niedziela zapowiadają się troszkę słabiej. Prawdopodobnie od poniedziałku, po przejściu frontu, pogoda ma się ustabilizować i zobaczymy, jak to będzie – podkreśla Karol Skarżyński, który trzyma pieczę nad zwodami.

Zawody potrwają do 27 sierpnia włącznie, więc przed pilotami jeszcze tydzień latania.

– – –

ARGED KPR Ostrovia w PGNiG Superlidze!

Z tej okazji przygotowujemy dla Was coś wyjątkowego, czym będziecie mogli się cieszyć na antenie Telewizji Proart. Już wkrótce zdradzimy szczegóły. Bądźcie czujni!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Co dalej z pasem betonowym. bo coś wszystko ucichło po tej kiełbasie wyborczej. szkoda bo festyny lotnicze z prawdziwego zdarzenia są wspaniałe.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick