Czy Ostrów jest czystym miastem? Czekamy na opinie!

18
- Ostrów chyba nie jest jakimś najbrudniejszym miastem, ale są takie miejsca gdzie mogłoby być lepiej - to chyba najtrafniejsza opinia obrazująca obecny stan rzeczy. W Ostrowie Wielkopolskim są miejsca bardzo czyste i schludne, są jednak i takie gdzie brakuje koszy na śmieci i delikatnie mówiąc... najczyściej nie jest.

Puste butelki, papierki po batonikach czy papierosach, a nawet zużyte buty, to wszystko można znaleźć na ostrowskich ulicach. Im dalej od centrum miasta, sytuacja wygląda gorzej. Miejski Zarząd Dróg jednak w najbliższym czasie zamierza zająć się sprawą i zwiększyć częstotliwość koszy na śmieci.

Czy państwa zdaniem Ostrów Wielkopolski jest czystym miastem? Czekamy na opinie w komentarzach.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

 1. W centrum jeszcze całkiem czysto…zwłaszcza koło siedziby władz. Na Osiedlach …kupy …psie ,za miastem śmieci zwłaszcza w lasach ! No i segregacja śmieci zwłaszcza na OSIEDLACH …mizerna !

  • Gziee…… kolo dumu prezydentowy czysto…… co ty godosz ze na osiedlach brudno

 2. Ostrów – brudne miasto zwłaszcza ,tam gdzie znajduje się skupisko bloków , duża ilość mieszkańców a przy tym duża ilość psów które sa wypuszczane luzem , nie chodzą na smyczy ,załatwiają się ,gdzie popadnie .Idąc chodnikiem , człowiek wpada w gówienko psie .Dlaczego tak mało widzimy na osiedlach ,straży i policji dzielnicowych .To że przejadą sobie samochodem ,i popatrzą przez szybe samochodu to panowie policjanci ,TO NIE WSZYSTKO ,trzeba wysiąść i przejżśc się na nożkach po osiedlu i zobaczyć co się dzieje ,na osiedlach i ulicach waszych dzielnic.

 3. Zdzisław Niestety przychylam się do opinii swoich poprzedników ,miasto jest czyste przy Urzędzie władz a za Mc Donaldem w strone Swiateł przy Alejach Słowackiego sporo pustych butelek plastikowych i papierków jakkolwiek teraz trawa przerosła i nie widać śmieci brakuje koszy tam a także po przeciwnej stronie ulicy Witosa przy na przeciw targowiska.

 4. Kiedyś było więcej koszy na śmieci przy chodnikach, ale za kadencji poprzednich włodarzy systematycznie zaczęto je usuwać. Np. idąc ul.Gorzycką nie ma już chyba żdanego kosza!!! Chyba, że się mylę, to proszę o sprostowanie.

 5. Brudne. Zarośniete – nawet wśród kostek na rynku, zaschnięe rośiny, obsikane przejścia, chwasty na placu 23 stycznia. Wstyd.Brak gospodarskiego oka – widać bylejakość.

 6. Szanowny Panie Nieruchowski.
  Samo rozstawienie koszy przy przystankach nie załatwia sprawy ponieważ koszy najbardziej brakuje wewnątrz osiedli. Przejechałem specjalnie Parcele Zacharzewskie, Nowe Parcele, Odolanowskie, Zembcowskie i tam nigdzie nie ma koszy. Domyślam się że na innych osiedlach jest podobnie. Ten milion o którym powiedziano Panu Redaktorowi to nie jest na utrzymanie koszy na śmieci, to jest milion na ściemę nazwaną „utrzymanie czystości”.
  Koszy w naszym mieście nie powinno być 600 a 6000.
  Pan Nieruchowski jest fachowcem i doskonale o tym wie, dlaczego więc tych koszy nie ma, a obecne nie są opróżniane? Jaka firma ma to zlecone? Może czas na zmiany?

 7. Straż miejska za mało egzekwuje utrzymanie czystości od właścicieli posesji i samych mieszkańców. A i praca służb miejskich ma bardzo dużo do życzenia. Weźcie się do roboty i to jak najszybciej.

 8. Ocena czy miasto wygląda schludnie czy nie to nie tylko patrzenie pod nogi i ocenianie czy gdzieś leżą śmieci. To także fasady kamienic i podwórka w centrum. Przemieście robi dobre wrażenie – zadbane posesje itp. W centrum ponuro.

 9. Brud i smieci…..Przykład z mojej drogi do szkoly. Ulica Skorupki od Wybickiego do „kładki nad torami” ZADNEGO KOSZA!!! Dalej ul.Dworcowa – jest chyba jeden przy „starym placu pks”.Obok Zahira jest jeden non stop pełen ale WŁASCICIEL lokalu ustawił tez swój kosz. Obok stacji rowerowej kosz non stop pełen ,a nawet obok górka smieci lezy…..Towarowa do ronda tez brak.Dopiero na skwerku przy rondzie sa trzy moze cztery poniewaz są ławki …………

 10. Wszyscy narzekają na psie kupy na ulicach… a są ulice, na których nie ma ani 1 kosza i ze spaceru z psem robi sie poszukiwanie kosza. Pierwszy przykład z brzegu-rondo ks. Majorka w kierunku ogrodkow działkowych i dalej do obwodnicy, ani 1 kosza!!! To chyba jakaś pomyłka, nikt z wlodarzy tego nie widzi ani Straz Miejska…?? Czy naprawdę trzeba o to pytać mieszkańców??? żenada

 11. Brakuje w Ostrowie koszy przydrożnych na smieci , i bardzo brakuje na dużych osiedlach ławek , Ostrowianie się starzeją , emeryci którzy idąc ulicami chcieli by odpocząć sobie na ławeczce , nie mają szans , ławki w Ostrowie tylko są w parkach , Urząd miasta nie widzi tych braków bo mało chodzi na nogach ,jeżdzi samochodem więc trudno im te braki zauważyć , zwłaszcza tym osobom które mają swoje domy z ogródkami ,ławeczkami . Ludzie w blokowiskach i tych wielkich sypialniach ,pragną aby takie ławeczki przy ich blokach były . Dlatego zwracamy się do Włodarzy miasta , aby pomyśleli i pochylili się nad ludzmi starszymi którzy bardzo potrzebują ,przede wszystkim latem aby mogli usiąść odpocząć sobie chociażby przed swoim blokiem .Z góry Pani Prezydent dziękujemy ,jeśli pani się zajmie tak od serca tym tematem i pochyli się nad ludzmi starszymi.

 12. Okolice Mc ……. to tragedia. Kto odpowiada za sprzątanie tej okolicy. Jeżeli znane są miejsca gdzie mieszkańcy „lubują się” w robieniu bałaganu, odpowiednie służby powinny częściej te miejsca sprzątać. Poza tym kosze to nie wszystko, „kulturalni” bywalcy szczególnie tego lokalu przy ul. Kaliskiej 102 rzucają odpady gdzie popadnie i najbliższa okolica jest „pięknie ubogacana” przez różne firmowe odpady. Taka jest niestety nasza kultura.
  Ciekawe kiedy wykoszą trawę i inne zielsko przy Al. Słowackiego, jeszcze trochę a sąsiedniej jezdni nie będzie widać.
  Wiem, to droga krajowa ale co mnie to obchodzi czyja ona jest, ma być porządek, czy to zbyt wygórowane wymagania?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick