Czy Marcinki przejmą Polonię Kępno?

0
Radość piłkarzy Polonii Kępno po zwycięstwie 4:3 nad Ostrovią 1909 w zaległym meczu kończącym rywalizację w rundzie jesiennej sezonu 2020/21
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej prowadzi procedurę związaną z przejęciem piłkarskiej sekcji Polonii Kępno. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, istnieje prawdopodobieństwo, że miejsce Stowarzyszenia Kępiński Klub Sportowy "Polonia" zajmie Stowarzyszenie Kępiński Klub Piłkarski Polonia 1908 - Marcinki Kępno.

Kłopotów Polonii Kępno ciąg dalszy. W połowie grudnia opublikowaliśmy na wlkp24.info obszerny artykuł dotyczący problemów finansowych klubu oraz o nieporozumieniach na linii zarząd – władze miasta w sferze rozliczeń dotacji. Pisaliśmy wówczas także o tym, że – na tamten moment – praktycznie wszyscy zawodnicy wraz z trenerem postanowili odejść z Polonii po rundzie jesiennej.

Co dalej z przyszłością klubu? Wtedy nie sposób było znaleźć odpowiedź na to pytanie. Nadal jej nie ma, choć pojawiło się światełko w tunelu. Przejęciem piłkarskiej sekcji Polonii Kępno jest zainteresowany inny klub w tym mieście – Marcinki. Tak wynika z komunikatu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej o planowanym przejęciu tej sekcji.

CZYTAJ: Zimowe osłabienie KKS-u Kalisz. Fabian Hiszpański zagra w Fortuna 1. Lidze

Przed weekendem WZPN poinformował o rozpoczęciu procedury w związku z planowanym przejęciem piłkarskiej sekcji zarządzanej do tej pory przez Stowarzyszenie Kępiński Klub Sportowy „Polonia”. Jeśli w najbliższym czasie nie wydarzy się nic zaskakującego, istnieje prawdopodobieństwo, że wkrótce sekcją będzie zarządzało Stowarzyszenie Kępiński Klub Piłkarski Polonia 1908 – Marcinki Kępno.

Jak czytamy w komunikacie Wielkopolskiego ZPN-u, wierzyciele mogą się zgłaszać do tej instytucji w sprawie „wszelkich roszczeń wobec danego klubu, w terminie 30 dni od dnia opublikowania niniejszego ogłoszenia tj. do dnia 6 lutego 2021 roku”.

ZOBACZ WIDEO: “Wow, ale fajna hala” – najmłodsi piłkarze w Arenie Ostrów

Będziemy wracać do tematu przyszłości sekcji piłkarskiej Polonii Kępno, która jesienią rywalizowała w wielkopolskiej IV lidze m.in. z Centrą Ostrów Wielkopolski, Ostrovią 1909, Pogonią Nowe Skalmierzyce czy LKS-em Gołuchów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick