Czy Jarocin po rewitalizacji będzie nie do poznania?

0
Zaadaptowanie budynków do nowych celów, ożywienie miasta i aktywizacja mieszkańców, to główne elementy rewitalizacji Jarocina, do której zakwalifikowano 70 projektów.

Ożywienie miasta jest głównym założeniem Gminnego Programu Rewitalizacji Jarocina. Zgłoszono 70 projektów, a to dużo – mówi burmistrz miasta Adam Pawlicki. Radni miejscy kilka dni temu przyjęli uchwałę dotyczącą tego projektu. Teraz czas na rozpoczęcie działań.

Jednym z głośniejszych elementów rewitalizacji ma być pomysł nadania kamienicy w rynku nowego blasku i funkcji. Przeznaczony do gruntownego remontu budynek ma przejść prawdziwą metamorfozę. Wyglądem będzie nawiązywał do przedwojennych kamieniczek, a w środku ma się znajdować filia biblioteki zlokalizowanej obecnie pod ratuszem i centrum aktywności dla młodzieży, która nie ma w tej chwili dla siebie odpowiedniego miejsca. – Pierwsze piętro i góra połączone ze strychem oraz otwartą częścią tarasu będą udostępnione młodzieży oraz organizacjom pozarządowym, a także wszystkim tym, którzy będą chwieli przyjść do biblioteki jako do miejsca, w którym będą mogli się spotkać i porozmawiać – mówi Justyna Daniel, zastępca dyrektora Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick