Czy Chińczycy stworzyli przysłowie o Polsce? Andrzej Poniedzielski komentuje rzeczywistość

1
Andrzej Poniedzielski był gościem ostatniego dnia 30. edycji Festiwalu Wszystko jest Poezją w Ostrowie Wielkopolskim. Tuż przed występem dla ostrowskiej publiczności zgodził się na krótką rozmowę i pokusił się o komentarz z przymrużeniem oka dotyczący otaczającej nas rzeczywistości. Zobaczcie na wlkp24.info.

Gościem ostatniego dnia 30. edycji Festiwalu Wszystko jest Poezją w Ostrowie Wielkopolskim był Andrzej Poniedzielski. To wybitny twórca, autor tekstów piosenek, satyryk obdarzony niezwykle inteligentnym humorem, którym potrafi rozbawić przedstawicieli każdego pokolenia.

Duża Scena Ostrowskiego Centrum Kultury była wypełniona niemal do ostatniego miejsca, a każda historia opowiedziana z przymrużeniem oka przez tego wybitnego artystę – nagradzana gromkimi brawami.

Tuż przed występem Andrzej Poniedzielski poświęcił nam czas i opowiedział o tym, czy łatwiej, czy trudniej tworzy się w czasach, w których dużo się dzieje. A w takich niewątpliwie przyszło nam żyć. Jak mawiają Chińczycy, „obyś żył w ciekawych czasach”. Niepozorne przysłowie jest uznawane za przekleństwo, które pozwala przypisać słowu „ciekawe” pejoratywne znaczenie. – Ja nie wiem, czy Chińczycy nie stworzyli tego przysłowia właśnie na warunki polskie. Jakoś tak się dziwnie składa, że ciągle są jakieś trudne czasy. Z różnych powodów – zażartował artysta.

Pełną wypowiedź znajdziesz w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick