DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Czy Chińczycy stworzyli przysłowie o Polsce? Andrzej Poniedzielski komentuje rzeczywistość

Gościem ostatniego dnia 30. edycji Festiwalu Wszystko jest Poezją w Ostrowie Wielkopolskim był Andrzej Poniedzielski. To wybitny twórca, autor tekstów piosenek, satyryk obdarzony niezwykle inteligentnym humorem, którym potrafi rozbawić przedstawicieli każdego pokolenia.

Duża Scena Ostrowskiego Centrum Kultury była wypełniona niemal do ostatniego miejsca, a każda historia opowiedziana z przymrużeniem oka przez tego wybitnego artystę – nagradzana gromkimi brawami.

Tuż przed występem Andrzej Poniedzielski poświęcił nam czas i opowiedział o tym, czy łatwiej, czy trudniej tworzy się w czasach, w których dużo się dzieje. A w takich niewątpliwie przyszło nam żyć. Jak mawiają Chińczycy, „obyś żył w ciekawych czasach”. Niepozorne przysłowie jest uznawane za przekleństwo, które pozwala przypisać słowu „ciekawe” pejoratywne znaczenie. – Ja nie wiem, czy Chińczycy nie stworzyli tego przysłowia właśnie na warunki polskie. Jakoś tak się dziwnie składa, że ciągle są jakieś trudne czasy. Z różnych powodów – zażartował artysta.

Pełną wypowiedź znajdziesz w materiale wideo.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    Anna

    wtorek, 4 października, 2022

    Świetny facet!

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz