Czwarty sezon w elicie. Pierwsza inauguracja u siebie

0
124 dni musieli czekać kibice koszykówki w Ostrowie Wielkopolskim na kolejny ligowy występ BM Slam Stal. Poprzedni sezon ,,Stalowcy” zakończyli 4 czerwca, szóstym meczem finału z Anwilem Włocławek. W sobotę, 6 października żółto-niebiescy rozpoczęli swój czwarty sezon w elicie. W hali przy Wrocławskiej zasiadł niemal komplet publiczności. To najlepsze potwierdzenie, że fani basketu byli mocno stęsknieni ligowych emocji. Zainteresowanie było oczywiście większe, ale obecna hala może pomieścić jedynie tysiąc osób. Nic więc dziwnego, że wszyscy czekają na rozbudowę hali K1.

Dla ostrowskiej drużyny, sobotni mecz był czwartą inauguracją, ale po raz pierwszy ,,Stalowcy” rozpoczynali sezon we własnej hali. W 2015 roku debiutant zagrał i wygrał w Lublinie, później w dwóch kolejnych sezonach ostrowianie przegrywali w Toruniu i Zgorzelcu. W rywalizacji z Rosą niespodzianki nie było, bo być nie mogło. Ostrowski zespół jest bowiem wyraźnie lepszy od radomskiego.

Podobnie, jak w poprzednim sezonie, tak i teraz ,,Stalówka” jest drużyną o głębokim składzie. Trener Wojciech Kamiński dysponuje dwoma równorzędnymi zawodnikami na każdej pozycji. Na inaugurację zabrakło, co prawda Witalija Kowalenki, który miał drobny uraz, ale w poniedziałek wrócił już do treningów. Siłą żółto-niebieskich ma więc być dobrze rozumiejący się kolektyw.

W II kolejce, w najbliższą sobotę, ostrowski zespół zagra w stolicy z Legią. Później ostrowian czeka mecz u siebie. Na piątek, 19 października zaplanowane jest spotkanie z Miastem Szkła Krosno.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick