W Boras (Szwecja) odbywają się Mistrzostwa Europy U-20 w lekkoatletyce. Patryk Wykrota już w piątek startował w biegu na 200m. Do mety dobiegł jako drugi, jednak został zdyskwalifikowany po nieregulaminowym nadepnięciu na linię. W niedzielę zawodnik KS Stal LA miał okazję do rehabilitacji.
W niedzielę polska sztafeta z Wykrotą startowała dwa razy. W pierwszym biegu eliminacyjnym Polacy awansowali do finału z czasem 40,51 s.
W finale Polska reprezentacja pobiegła o 0,17 s. lepiej, niż w biegu eliminacyjnym. To nie starczyło na dobrze dysponowanych rywali. Z czasem 39,79 s. wygrali faworyci – Niemcy. Na drugim stopniu podium powinna się znaleźć połączona sztafeta Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, którzy przegrali o 0,01 s., po fascynującym finiszu Niemców. Wyspiarze zostali jednak zdyskwalifikowani i tym samym na drugie miejsce “wskoczyli” Włosi z czasem 39,89 s. Brązowy medal zdobyli reprezentanci Holandii. (40,28 s.)