„Czułość” i „Sztuka ducha” w ostrowskich galeriach

0
Dwie nowe wystawy do obejrzenia w Forum Synagoga i w Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim. Autorką jednej z nich jest Małgorzata Sęk, która prezentuje cykl obrazów zatytułowanych „Czułość”, druga ekspozycja natomiast nosi tytuł „Sztuka ducha”, a jej autorami są Ewa Niśkiewicz-Krawczyk i Radosław Krawczyk. Warto przy okazji zajrzeć do tych dwóch miejsc, by zorientować się nieco we współczesnej sztuce.

Małgorzata Sęk jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Zajmuje się głównie malarstwem akrylowym, a tematem jej obrazów jest kobieta i jej różne oblicza. Temat kobiety przyszedł do mnie już na studiach – mówi artystka – i, mimo prób, nie udało mi się od niego uwolnić.

Małgorzata Sęk na wystawie zatytułowanej „Czułość” pokazuje efekt pracy kilku lat, a same obrazy tworzą kilka odrębnych cykli. Zarówno duże, jak i te nieco mniejsze formaty wpisane w przestrzeń Forum Synagoga prezentują się intrygująco.

Nie mniej intrygująca jest też nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej. Od piątku oglądać tam można prace dwojga artystów: Radosława Krawczyka i Ewy Niśkiewicz-Krawczyk. Oboje są absolwentami poznańskiej uczelni artystycznej i oboje malują. „Jestem, więc tworzę” – tak brzmi motto tego artystycznego małżeństwa, które w pracach odnosi się przede wszystkim do tekstów biblijnych.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick