„Czułam, że sylwestra spędzę na porodówce” – który maluch w Ostrowie przyszedł na świat jako pierwszy?

0
Początek roku to doskonała okazja do małych podsumowań. My postanowiliśmy sprawdzić ile dzieci urodziło się w ubiegłym roku w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, ile przyszło na świat w Sylwestra i Nowy Rok, czy więcej było małżeństw, czy rozwodów i jak przedstawiał się 2018 rok pod względem zgonów.

Zarówno Sylwester jak i Nowy Rok były na ostrowskiej porodówce pracowite. 31 grudnia przyszły tu na świat przyszły trzy dziewczynki i jeden chłopczyk, natomiast Nowy Rok powitało sześcioro maluszków. Pierwsza była Hania, która urodziła się po godzinie 4.00 w nocy. Dziewczynka w chwili urodzenia ważyła 2840 gramów i mierzyła 55 centymetrów. Otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Zarówno mama jak i maleństwo czują się dobrze, niedługo opuszczą szpital i zamieszkają w Mielcuchach, w powiecie ostrzeszowskim.

Godzinę później, o 5.24 na świecie pojawił się Tymon. To drugie dziecko państwa Stokłosów z Kalisza. Ważył 2720 gramów i mierzył 51 centymetrów.

Punktualnie o 6.00 Nowy Rok przywitał mały Maciej Łosiewicz – od teraz jeden z najmłodszych mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

Do nowego roku nie chciała jednak poczekać Klara, córeczka państwa Kamińskich, która tak jak to dokładnie przewidzieli lekarze, urodziła się 31 grudnia o godzinie 13.46.

W ubiegłym roku, w pow. ostrowskim rodzice najczęściej wybierali dla swoich córek takie imiona jak Hania (66 razy), Maja (47 razy), Zuzanna (45 razy), Zofia (45 razy), Maria (38 razy), Julia (33 razy), Iga (31 razy). Dla synów – Jan (53 razy, Antoni (50 razy), Wojciech (46 razy), Franciszek (42 razy), Stanisław (37 razy), Aleksander (35 razy), Marcel (32 razy).

Anna, Agnieszka, Jakub, Marcin – to imiona, które cieszyły się kiedyś ogromną popularnością. Dziś nie są już tak chętnie wybierane przez świeżo upieczonych rodziców, obecnie nadaje się je w pojedynczych przypadkach. Wciąż nie brakuje jednak oryginalnych i rzadko spotykanych imion. Urząd Stanu Cywilnego w Ostrowie Wielkopolskim odnotował w ubiegłym roku m. In. takie jak Sofua, Imran, Greta, Jacob czy Dorian.

Urząd Stanu Cywilnego podsumował także rok 2018 pod względem liczby małżeństw, rozwodów oraz zgonów. – W 2018 roku Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował także 534 małżeństw, 1294 zgony, 196 rozwodów i sześć separacji. Wydano także 27 zaświadczeń o zdolności prawnej do ślubu za granicą. 161 par obchodziło jubileusze z okazji 50,55 i 60-lecia małżeństwa – powiedziała Ewa Mielczarek, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick