Czujka dała znać. Strażacy w akcji

0
Archiwum wlkp24.info
Ostrowscy strażacy zostali wezwani do Gutowa w powiecie ostrowskim. Zostani zaalarmowani o dziwnym zapachu unoszącym się w mieszkaniu. Dodatkowo w pomieszczeniu załączyła się czujka czadu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a sytuacja została szybko opanowana.

– Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, mieszkanie było już przewietrzone. Osoba zgłaszająca powiedziała dyżurnemu o dziwnym zapachu w mieszkaniu. Wydobywał się on z piecyka ogrzewającego mieszkanie. Dokonaliśmy pomiarów dotyczących poziomu tlenku węgla, ale nie były to niebezpieczne wartości. Nie zagrażały one zdrowiu i życiu – poinformował nas dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Kalisz. Potrącił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia

Strażacy podkreślają, że wiele czujek znajdujących się w mieszkaniach jest niskiej jakości. Często alarmują nawet w momencie, kiedy żadnego zagrożenia nie ma. – Na pewno będzie wiele takich sytuacji. Oczywiście, cieszymy się, że mieszkańcy zakładają tego typu urządzenia, bo faktycznie, kiedyś jeden z alarmów może być prawdziwy – dodaje dyżurny.

Sytuacja skończyła się szczęśliwie i nikt nie został poszkodowany. Zamontowanie czujki w mieszkaniu to dobry pomysł. Unikniemy sytuacji takiej jak ta w Kaliszu, gdzie podtruta czadem 15-miesięczna dziewczynka trafiła do szpitala.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick