Cztery osoby trafiły do szpitala. Zderzenie dwóch aut

0
Fot. KM PSP w Kaliszu
Cztery osoby zostały ranne i trafiły do szpitala w wyniku zderzenia dwóch samochodów: dostawczego i osobowego. Wypadek miał miejsce w Szałem (powiat kaliski) w niedzielny wieczór.

W niedzielny wieczór doszło do zderzenia volkswagena transportera z nissanem primera. W wyniku czołowego zderzenia, które miało miejsce w Szałem na drodze powiatowej, ranne zostały trzy osoby. Przed przybyciem na miejsce pogotowia ratunkowego, strażacy zajęli się poszkodowanym. Wśród nich był nieprzytomny kierowca volkswagena. – Wyciągnęły go z pojazdu osoby postronne. Trzy kolejne osoby biorące udział w zdarzeniu, opuściły auta o własnych siłach przed przybyciem na miejsce naszych zastępów – mówi st. sek. Jakub Pietrzak, drugi oficer prasowy PSP w Kaliszu.

Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który miał zachowane funkcje życiowe. Założono mu kołnierz ortopedyczny, opatrzono rany, udrożniono drogi oddechowe, podano tlen i zabezpieczono przed utratą ciepła. – Kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielono także kierowcy nissana. Unieruchomiono mu prawą nogę i udzielono wsparcia psychicznego. Dwóm pasażerom także udzielono tego rodzaju wsparcia – dodaje.

Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, stwierdzono, że cztery osoby wymagają hospitalizacji. – W trakcie trwania działań droga była nieprzejezdna. W akcji wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej w tym jeden z państwowej i dwa z ochotniczej oraz policja i pogotowie – relacjonuje st. sek. Jakub Pietrzak.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick