Czterech naszych piłkarzy w „11” kolejki tygodnika „Piłka Nożna”!

0
Po dwóch piłkarzy Pogoni Nowe Skalmierzyce i Jaroty Jarocin znalazło się w "11" kolejki tygodnika "Piłka Nożna". Dwóch zawodników jednej drużyny w tym zestawieniu ma jeszcze tylko Gedania Gdańsk.

Tak udanego tygodnia nasze zespoły występujące w III lidze nie miały już dawno. Jarota Jarocin oraz Pogoń Nowe Skalmierzyce wygrały swoje mecze odpowiednio 3:1 z Cartusią Kartuzy i również 3:1, ale z Unią Janikowo.

Dobre występy obu drużyn nie umknęły uwadze dziennikarzom tygodnika „Piłka Nożna”, którzy wybrali „11” 4. kolejki III ligi, grupy II. Wśród nominowanych znalazło się aż czterech graczy JKS-u i Pogoni.

CZYTAJ TEŻ: Rewelacyjny początek ostrowskich drużyn. Zaczęły ligę z przytupem

Jarocińską drużynę w tym zestawieniu reprezentują Piotr Skokowski – wieloletni kapitan i ostoja defensywy oraz Krzysztof Bartoszak – najlepszy strzelec drużyny z dużym doświadczeniem. Od kilku lat ponownie w Jarocinie. Dwa sezony temu został królem strzelców III ligi.

W Pogoni Nowe Skalmierzyce najbardziej wyróżnili się tym razem Marcin Lis – środkowy obrońca i kapitan zespołu, a w przeszłości zawodnik m.in. KKS-u Kalisz oraz Kamil Zadka – zaledwie 18-letni pomocnik drużyny prowadzonej przez Łukasza Bandosza, który niedawno zbierał szlify w Widzewie Łódź.

Obok Jaroty i Pogoni jeszcze tylko Gedania Gdańsk może pochwalić się dwoma zawodnikami w tym zestawieniu. Mowa o pomocniku Bartoszu Zalewskim oraz napastniku Filipie Sosnowskim.

Najbliższy mecz obu drużyn z naszego regionu w sobotę. JKS podejmie Polonię Środa Wielkopolska, a Pogoń – Cartusię Kartuzy.

Cartusia Kartuzy – Jarota Jarocin 1:3 (0:0)
0:1 – Mikołaj Jankowski (56.)
0:2 – Krzysztof Bartoszak (58.)
1:2 – Krzysztof Iwanowski (70. – k.)
1:3 – Krzysztof Bartoszak (85.)

Unia Janikowo – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:3 (
0:1 – Daniel Kaczmarek (9. – k.)
1:1 – Camilo Villarreal (32.)
1:2 – Kamil Zadka (39.)
1:3 – Marcin Lis (75. – k.)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick