DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Część sądów zamkniętych, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu odwołuje egzaminy

Kolejne instytucje wstrzymują prace na najbliższe kilkanaście dni. To pokłosie rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa. Tym razem chodzi o Sąd Okręgowy w Kaliszu i Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim. Oba odwołały większość rozpraw zaplanowanych na najbliższy czas. „Zarządzam odwołanie wszystkich rozpraw i posiedzeń wyznaczonych na terminy w okresie od 13 do 31 marca 2020 roku w Sądzie Okręgowym w Kaliszu, z wyjątkiem spraw pilnych w sposób oczywisty wymagających odbycia posiedzenia” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez prezesa Sądu Patryka Pietrzaka.

To jednak nie wszystko. Ograniczono także dostęp do Sądu jedynie jedynie dla osób wezwanych lub zawiadomionych (uczestników postępowań sądowych). Ogranicza się także pracę w Biurze Obsługi Interesanta do pracy zdalnej i zaprzestanie bezpośredniej obsługi interesantów. „Odwołuję zaplanowane badania w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów, jak i również czynności terenowe z wyjątkiem nie cierpiących zwłoki” – czytamy dalej.

Podobne zarządzenie wystosował prezes Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Radosław Grzęda zarządzający tą placówką zalecił dodatkowo, aby kuratorzy sądowi „nie wykonywali zadań służbowych w środowisku podopiecznych”. „Sądowi kuratorzy zawodowi są jednak zobowiązani wykonać zlecone przez sąd zadanie leżące w zakresie ich obowiązku jeżeli z okoliczności sprawy wynika, iż istnieje realne zagrożenie dla życia lub poważne zagrożenie dla zdrowia podopiecznego (uczestnika postępowania). Zaleca się aby te zadania wykonywać przy użyciu środków ochrony osobistej” – zaznacza prezes Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Ograniczenia wprowadzono także w Sądach Rejonowych w innych miastach naszego regionu. Na stronie jarocińskiego sądu można przeczytać informację o następującej treści: „W ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa uprzejmie prosimy, aby kwestie informacyjne załatwiane były przez Państwa – w miarę możliwości: drogą telefoniczną, za pośrednictwem poczty elektronicznej, poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą”.

Także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu zawiesza działalność. „od dnia 16 marca 2020 r. (poniedziałek) do 26 marca (czwartek) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu wstrzymuje się przeprowadzanie egzaminów kierowców i kandydatów na kierowców we wszystkich kategoriach prawa jazdy a także odwołuje się wszystkie zaplanowane jazdy próbne, kursy i szkolenia” – czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej. Władze ośrodka podkreślają, że podjęta decyzja ma na celu ochronę zdrowia egzaminatorów, a także osób egzaminowanych i pracowników WORD-u.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz