„Część obietnic została już spełniona” – dyskusji o smrodzie z wysypiska ciąg dalszy

6
Od spotkania z mieszkańcami ostrowskiego Osiedla Zębców minął już ponad tydzień, a dyskusja na temat smrodu z wysypiska nie milknie. W programie Magdaleny Wojciechowskiej "Komentarze i opinie" spotkali się Andrzej Kornaszewski, radny Ostrowa Wielkopolskiego oraz Andrzej Strykowski, prezes RZZO i MZO.

Dyskutowano zarówno o aktualnej sytuacji ostrowskiego składowiska odpadów, jak i cofnięto się do 2011 roku, gdy była podejmowana decyzja o powstaniu Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadami. –  O ile dobrze pamiętam to Pan Kornaszewski był już wtedy radnym i głosował „za” – komentował Andrzej Strykowski, prezes RZZO i MZO. – Oczywiście, że głosowałem i nie będę temu zaprzeczał. Tak samo głosowała pani prezydent, która twierdzi, że była przeciwna – odpowiedział Kornaszewski.

Dyskusja na temat powstania RZZO toczyła się od 2002 roku i próbowano przedyskutować rozmiar tej instalacji. Spółka powstała dopiero w 2011 roku. Problemem nie jest składowisko odpadów w mieście, ale ich zbyt duża ilość na za małej przestrzeni – twierdzi Andrzej Strykowski.

Część obietnic, które zadeklarowano podczas ubiegłotygodniowego spotkania z mieszkańcami Osiedla Zacisze-Zębców miało już zostać spełnionych. Między innymi chodzi o maszynę „odor control”, którą spółka wypożyczyła na okres testów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, taka maszyna zostanie zakupiona.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 15
  4

  Fajnie wyjęte z kontekstu. Pominięto fakt, że to Pani Prezydent zbudowała od podstaw RZZO razem z Panem Prezesem. I odpowiadają za jego funkcjonowanie już czwarty rok rok.

 2. 4
  1

  Wróćmy może do tematu na wiosnę. Minął raptem tydzień od spotkania i już próbuje się odtrąbić sukces. Śmierdziało nawet podczas spotkania na zewnątrz sali gimnastycznej…

 3. 3
  1

  Proponuję poczekać do wiosny/lata. Teraz smród będzie mniejszy, a jak przymrozi to nieodczuwalny w ogóle. Robienie obecnie jakichkolwiek pomiarów/testów i sporządzanie raportów mija się z celem – nie będą wiarygodne.

 4. Podwyżka prezesowi się należy za zaangażowanie, za wkład, za włożone serce w rzzo i mzo za poświęcenie i oddanie swojej pracy oraz za to, że przeprowadził rodziców w pobliże RZZO. Szacun panie prezesie!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick