Czerwone i widoczne. Tu możesz wrzucić elektrośmieci!

19
Fot. Fanpage Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego pojawiło się sześć czerwonych pojemników. Można do nich wrzucać elektrośmieci, które nie przekraczają 50 cm. Ma to pomóc szybko i bezproblemowo pomóc mieszkańcom miasta w pozbyciu się zepsutego lub nieużywanego sprzętu ze swoich domów. Pojemniki pojawiły się m.in. przy Limanowskiego, Dembińskiego, Szkolnej, czy Chełmońskiego, a wrzucić można do nich np. laptopy, aparaty fotograficzne, smartfony lub drukarki.

Otaczamy się elektroniką, ale gdy sprzęt odmawia posłuszeństwa to często zastanawiamy się, gdzie go wyrzucić. Ostatecznie zalega on w naszych domach i mieszkaniach, co nie jest do końca bezpieczne. Dlatego na terenie Ostrowa Wielkopolskiego stanęły pojemniki, do których można wrzucić sprzęt, którego chcemy się pozbyć. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego miasta, ale i biorąc pod uwagę rekomendacje innych samorządów lokalnych, Ostrów Wielkopolski dołączył do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci 31 sierpnia tego roku. Projekt idealnie wpisuje się w filozofię smart city, którą wdrażamy w naszym mieście – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kluczowe założenie projektu to to, że bycie eko może być łatwe. Pojemniki stanęły w widocznych miejscach na terenie miasta, by każdy miał do nich dostęp. Warto jednocześnie podkreślić, że sprzęty wielkogabarytowe np. pralki, lodówki, zmywarki, klimatyzatory oraz wszystkie powyżej 50 cm można oddawać za pomocą specjalnej infolinii 572 102 102. W żadnym wypadku nie wolno ich pozostawiać pod pojemnikiem – wyjaśnia Robert Magolon, pełnomocnik Zarządu ds. Projektu Elektryczne Śmieci.

Lista lokalizacji pojemników:

–      ul. Dembińskiego – między garażami a apteką,

–      ul. B. Limanowskiego – naprzeciwko restauracji Borowianka,

–      ul. Szkolna – przy przedszkolu (róg ul. Szkolnej i ul. Komuny Paryskiej),

–      róg Alei Solidarności i ul. Strzeleckiej,

–      ul. Chełmońskiego – wylot na ul. Matejki,

–      ul. Wrocławska – za skrzyżowaniem z ul. Osiedlową, po lewej stronie.

Fot. Fanpage Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

19 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick