Czekali wiele lat, w końcu jest. Dom Senior + w Odolanowie

0
Wczoraj oficjalnie swoją działalność rozpoczął Dzienny Dom Senior + w Odolanowie. Powstał on w budynku dworca PKP.

– Władze samorządowe przez blisko 20 lat starały się przejąć obiekt, aby nie szpecił okolicy i odzyskał dawny blask. W 2012 roku podpisana została umowa przeniesienia użytkowania wieczystego na rzecz Gminy i Miasta Odolanów nieodpłatnie, a w 2013 dworzec stał się własnością gminy. W latach 2013-2014 nie trwały żadne prace związane z zagospodarowaniem obiektu. W 2015 podjęliśmy pierwsze działania porządkowe – rozpoczął Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów Marian Janicki.

Przypomnijmy, Gmina i Miasto Odolanów pozyskała na budowę dziennego Domu „Senior+” 300 tys. złotych dotacji z Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Całość inwestycji kosztowała blisko 1,3 mln złotych.

Dom „Senior+” usytuowany jest na parterze budynku, w pomieszczeniach byłej przychodni lekarskiej. Na ok. 280 metrach kwadratowych powstały pokoje i pomieszczenia do zajęć terapeutycznych, ćwiczeń, jest pokój dzienny, a także pokój klubowy z biblioteczką, sprzętem RTV oraz dostępem do Internetu. Obiekt jest zaopatrzony w kuchnię, pomieszczenia gospodarcze i porządkowe oraz pokój pielęgniarski, szatnię i toalety. Całość jest przystosowana dla osób starszych, ze szczególnym uwzględnieniem starszych osób niepełnosprawnych.

Z obiektu korzysta od dzisiaj 30 seniorów, którzy przez min. 8 godzin dziennie mają zapewnioną specjalistyczną opiekę oraz zajęcia i ćwiczenia.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick