Czasomierze na sygnalizatorach już działają. Jeszcze w maju zamontują kolejne

3
Fot. Pixabay
Od kilku dni na kilku skrzyżowaniach w Kaliszu działają sekundniki zamontowane przy sygnalizatorach świetlnych. Pierwszy pojawił się na przecięciu ulic Łódzkiej z Warszawską, a w najbliższych dniach mają zostać zamontowane kolejne.

Jak zapowiada Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, do 12 maja zostaną zamontowane sekundniki na skrzyżowaniach Placu Kilińskiego przy Rogatce oraz na skrzyżowaniu ul. Harcersiej z ul. Kopernika. To jednak nie koniec. W dalekosiężnych planach pojawia się także montaż tych elementów na skrzyżowaniu ul. Śródmiejskiej z Fabryczną.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

– Wyświetlacz czasowy to urządzenie elektroniczne wskazujące uczestnikom ruchu, kiedy zmieni się światło czerwone na zielone. i odwrotnie – wyjaśniają przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu. – Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wyświetlacze czasu mogą być stosowane z sygnalizacją świetlną stałoczasową, a taka funkcjonuje na wymienionych skrzyżowaniach ulic – dodają.

Podobne urządzenia miały zostać zamontowane w Ostrzeszowie. Pomysł jednak nie wypalił, choć w sprawę zaangażował się starosta, wysyłając w tej sprawie list do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Chcielibyście, aby takie rozwiązanie zawitało także do Ostrowa Wielkopolskiego?

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Rozwiązanie wspaniałe – pod warunkiem, że się umie z niego korzystać, a nie czekać bezmyślnie na zielone, wcisnąć sprzęgło, szukać biegu i „skokami” do przodu. Za takim „uczonym” przejedzie najwyżej ze trzy samochody, a mogłoby np. osiem. Wielu „kierowców z bożej łaski” zaciekawią zapewne migające i zmieniające się zielone cyferki, bo kompletnie nie będą wiedzieć, do czego służą. Może pomyślą, że to nakazana prędkość – czyli jak ukaże się „0” to będą stać dalej…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick