Czas na święto plonów. III Ogólnopolskie spotkanie „Wdzięczni Polskiej Wsi”

1
Wrzesień to dla rolników czas, kiedy schodzą z pól, mogą świętować i dziękować za zabrane plony. Tak właśnie będzie podczas III Ogólnopolskiego Święta „Wdzięczni Polskiej Wsi”, które odbędzie się w miejscowości Pólko koło Bralina w powiecie kępińskim już w najbliższą niedzielę 13 września. Nie zabraknie tradycyjnego obrzędu dożynkowego, ale też atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Koniec lata to też koniec żniw. Pandemia koronawirusa spowodowała, że w tym roku święta takie jak dożynki odbywają się w większości w okrojonej formie. Jednak w najbliższą niedzielę 13 września miejscowość Pólko koło Bralina w powiecie kępińskim będzie miejscem ogólnopolskiego dziękczynnego spotkania rolników. – Bardzo się cieszę, że premier Mateusz Morawiecki wybrał Wielkopolskę, wybrał powiat kępiński na miejsce organizacji tego święto, tak aby podziękować rolnikom , Kołom Gospodyń Wiejskich, ale też wszystkim mieszkańcom za trud plonów – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Starostą tegorocznych dożynek będzie Zbigniew Nowacki, właściciel gospodarstwa ogrodniczego w Ociążu. Różami zajmuje się już od kilkunastu lat. Jak przyznaje zaproszenie do pełnienie funkcji gospodarza dożynek jest dla niego wyróżnieniem. – To wielkie wyzwanie i zaszczyt – mówi Zbigniew Nowacki.

Każdy z uczestników III Ogólnopolskiego Święta “Wdzięczni Polskiej Wsi” dostanie przed wejściem na imprezę płyn do dezynfekcji oraz maseczkę.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick