DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Czartoryscy" na 45-lecie

W pogoni za majątkiem, pozycją, koroną i… szczęściem! Ten tekst parafrazujący nazwę herbu Czartoryskich w trafny sposób oddaje historię tego rodu. Witold Banach pokazuje w książce konsekwentne i przemyślane dążenia rodziny Czartoryskich do zdobycia magnackiego prestiżu, zreformowania państwa, a nawet zdobycia tronu.

„Czartoryscy, czyli wieczna pogoń” wnikliwie przedstawia wszystkie etapy politycznego rozwoju, z uwzględnieniem wielu przełomowych momentów w historii Polski, takich jak sejm czteroletni, rozbiory czy powstanie listopadowe. Sporo jest też o skomplikowanych losach kolekcji Czartoryskich z „Damą z gronostajem” na czele. – Witold Banach tworzy własną, niepowtarzalną i bardzo przystępną narrację historyczną – mówi moderator wczorajszego spotkania, literaturoznawca, Tomasz Gruchot.

Książka o Czartoryskich dopiero co ujrzała światło dzienne, niewielu uczestników wczorajszego spotkania miało już więc okazję zapoznać się z jej treścią, ale po poprzednich publikacjach Witolda Banacha, takich jak „Radziwiłowie” czy „Kroniki literackie prowincji” spodziewają się pasjonującej lektury.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz