DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Cykl "Tour de Konstytucja" zawitał do Ostrowa

Celem takiego wydarzenia jest popularyzacja znajomości konstytucji. W trakcie spotkania, podczas paneli dyskusyjnych, przemawiali także profesorowie prawa, którzy na co dzień wykładają na poznańskich uczelniach.

Zdaniem obecnych na spotkaniu osób, znajomość konstytucji jest bardzo ważna, ponieważ gwarantuje ona każdemu podstawowe prawa takie jak wolność i bezpieczeństwo osobiste, wolność sumienia i wyznania, wolność słowa czy prawo do prywatności.

W ostatnich latach znajomość konstytucji wśród obywateli poprawiła się, a wpływ – zdaniem osób obecnych na spotkaniu – miała na to obecna sytuacja polityczna w Polsce.

Event „Tour de Konstytucja PL” rozpoczął się 4 czerwca. W 2021 roku mija 100. rocznica uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji uchwalonej przez Polskę po odzyskaniu niepodległości. Cykl rozpoczął się w Radomiu, a po Ostrowie Wielkopolskim kapsuła z konstytucją zostanie przetransportowana do m.in. Poznania, Pobiedziska, Gorzowa Wlkp. i Myśliborza.

Finał akcji zaplanowano na sierpień w stolicy.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • J
  Jack

  czwartek, 1 lipca, 2021

  W październiku na pewno nie przedłużę z wami umowy Proart

  Odpowiedz
 • T
  tylkofakty

  piątek, 2 lipca, 2021

  Ale były tłumy, napiszcie prawdę!!!

  Odpowiedz
 • K
  KW

  piątek, 2 lipca, 2021

  Szanowny Panie Jacku,
  zamieszczając komentarz korzysta Pan z wolność słowa zapisanego w Konstytucji, chodząc do kościoła czy do zboru – z prawa dot. wolność sumienia i wyznania zapisanego w Konstytucji, bez względu czy jest Pan mężczyzną czy kobietą, łysym czy blondynem, mającym jedną czy dwie nogi, posiadającym zarost lub nie – z zasady równouprawnienia i zakazu dyskryminacji zapisanego w Konstytucji. Dodam, że głosując podczas ostatnich wyborów korzystał Pan zapisanego w Konstytucji czynnego i biernego prawa wyborczego. Nie wiem czy korzystał Pan z zapisanego w Konstytucji prawa do dziedziczenia, ale na pewno korzysta Pan i Pana rodzina z wolności wyboru miejsca pracy i wykonywania zawodu, z prawa do wynagrodzenia, prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, prawa do zabezpieczenia społecznego czy prawa rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i społecznej do szczególnej opieki państwa – oczywiście wszystkich bez wyjątku zapisanych w Konstytucji. Proszę pomyśleć co by się działo, gdyby nie konstytucja… strach pomyśleć. Życzę Panu miłego dnia, a radzę przy okazji skorzystać z wypoczynku, bo ma Pan prawo do urlopu, także zapisany w Konstytucji, której Pan tak nie lubi.

  Odpowiedz
 • K
  kw

  piątek, 2 lipca, 2021

  Błąd, bo Tour_de_Konstytucja.Pl jest z okazji setnej rocznicy uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Sprawdźcie na stronie organizatorow

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz