DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Cyfryzacja schroniska postępuje. Co to oznacza dla organizacji pracy?

Schronisko dla zwierząt w Wysocku Wielkim zostało skomputeryzowane. Była to jedna z pierwszych decyzji po przejęciu schroniska przez miejską spółkę.

Wracamy do tematu schroniska dla zwierząt, o którym pisaliśmy w sobotę informując, że zmieni się status wolontariuszy, a liczba pracowników zostanie zwiększona. Na tym nie koniec zmian. Zarządzanie obiektem przejęła niedawno ostrowska spółka miejska CRK Zieleń i Rekreacja, która postanowiła unowocześnić system zarządzania informacjami.

Władze spółki zdecydowały o kupieniu specjalistycznego programu do obsługi schroniska, aby cyfrowo zarządzać dokumentacją dotyczącą zwierząt. Informacje o psach i kotach zostały wprowadzone do systemu, ale na tym nie koniec. – Kojce mają odpowiednią sygnaturę, która odpowiada programowi. Każdy kojec został opisany poprzez przylepienie fiszki, która odpowiada każdemu zwierzęciu. Widzimy, które zwierzę znajduje się w konkretnym kojcu. To jest o tyle ważne, że jeśli zwierzęta wychodzą na spacery, to wracają do swojego kojca i mamy nad tym całkowitą kontrolę – wyjaśnia Wojciech Białas, prezes CRK Zieleń i Rekreacja.

W podostrowskim schronisku znajduje się ponad 170 zwierząt (ok. 150 psów i ok. 20 kotów). – Jest bardzo duża rotacja, bo od 1 kwietnia, kiedy przejęliśmy zarządzanie schroniskiem, przewinęło się przez nie 126 zwierąt, które zostały odłowione. Spośród nich właściciele odebrali 53 psy. Przez ten krótki okres udało się też znaleźć aż 60 domów dla zwierząt – dodaje.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz