Cudem uszły z życiem. Szukają nowego domu

1
Fot. pleszew.pl
Ta historia mogła skończyć się zupełnie inaczej. Dużo tragiczniej. Na szczęście udało się uratować czworo szczeniąt i ich matkę przed śmiercią, choć akcja wyciągania ich spod ziemi była bardzo trudna.

Ludzkie okrucieństwo wobec zwierząt nie zna granic. Kolejnym przykładem bezprecedensowego porzucenia psów była sytuacja, która wydarzyła się w Korzkwach (gmina Pleszew). Znaleziono tam suczkę oraz czworo szczeniąt, które utknęły w norze.

Mieszkanka wsi, która znalazła zwierzęta, poinformowała o tym wolontariuszy z Azylu dla Zwierząt w Pleszewie. Wydobycie małych psów z nory okazało się jednak trudnym zadaniem, w które trzeba było zaangażować strażaków ochotników z Kowalewa. Ci musieli mocno się nagimnastykować, by wyciągnąć zwierzęta z głębokiej i wąskiej szczeliny. – Cztery maluszki zostały uratowane i mają szans na normalne życie – mówią wolontariusze dziękując osobom, które pomogły zwierzętom.

Pięcioro psów czeka teraz na adopcję.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wielkie brawa dla strażaków. Jesteście nie zastąpieni w każdym przypadku. I wielki ukłon dla mieszkanki która nie była obojętna. Maluszki kochane teraz już będzie tylko lepiej. Matko takie mrozy a one w takiej dziurze :(. Cud że przeżyły. Myślę że jakiś czas tam się znajdowały.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick