DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Cuda z klocków lego [ZDJĘCIA]

„To będzie szlagier” – takie określenie dało się słyszeć na wernisażu wystawy „Historie klockiem pisane”, który odbył się w piątek, 20 grudnia. Najnowsza ekspozycja w Muzeum Miasta zawiera autorskie modele z klocków lego. Ich autorami są członkowie stowarzyszenia „Zbudujmy to”. Na wystawie zobaczymy pojedyncze obiekty, a także całe makiety, będące efektem pracy zbiorowej. Wiele z nich nawiązuje do wydarzeń historycznych. Zobaczymy choćby scenę ze zdjęcia Chrisa Niedenthala, obecnie już symbolu stanu wojennego, czyli kino Moskwa, w którym akurat wyświetlano film F. F. Coppoli „Czas Apokalipsy”. Są sceny bitewne, jest pochód pierwszomajowy, są zabytki jak na przykład pałac w Bytomiu czy pałacyk w Mosznej. Wrażenie robią makiety np. z XIX-wiecznymi kamieniczkami czy kolejowa, na której znajduje się choćby dawny dworzec kolejowy z Bytomia. Jest też gratka dla fanów filmu Star Wars, a mianowicie jeden ze statków kosmicznych. Wszystkie budowle wykonane są z dużą precyzją i starannością o każdy detal.

– To autorskie modele – mówi Grzegorz Kaźmierczak ze Stowarzyszenia ,,Zbudujmy to”. – By je wykonać, potrzeba nie tylko dużo czasu, ale należy też mieć wyobraźnię przestrzenną. Poza tym koncepcja wykonania musi być bardzo dokładnie ujęta, niejednokrotnie trzeba też dokupować klocki o konkretnym, potrzebnym do budowy, kształcie – dodaje.

– Ta wystawa wkomponowuje się w nasze tegoroczne działania, które toczyły się wokół kolekcjonerów. Pokazywaliśmy bowiem między innymi opakowania czekolad z kolekcji Lubomiry Sobczak czy też przeróżne wydania książki ,,Mały Książę” z kolekcji Krzysztofa Maciejewskiego – mówi dyrektor Muzeum Miasta Witold Banach. – Najnowsza, właśnie otwarta ekspozycja, adresowana jest do odbiorców od 1 roku życia do 100 lat – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – dodaje.

Wystawę można oglądać w Muzeum Miasta na ostrowskim rynku do końca lutego.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • B
    B00r00wa

    wtorek, 28 stycznia, 2020

    Jak sie dostac na ta wystawe? Bo nie wiem .

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz