COVID-19 w szkołach powiatu ostrowskiego. Kilkudziesięciu uczniów na kwarantannie

10
Obecność wirusa SARS-CoV-2 wykryto u nauczyciela i trójki uczniów na terenie powiatu ostrowskiego. Dotyczy to placówek oświatowych w Jankowie Przygodzkim i Ostrowie Wielkopolskim.

Kilkudziesięciu uczniów z powiatu ostrowskiego przebywa na kwarantannie. W Szkole Podstawowej w Jankowie Przygodzkim koronawirusa potwierdzono u nauczyciela i dwójki uczniów. – Kwarantannie poddanych jest kilka klas. Łącznie przebywa na niej 50 osób – informuje Tadeusz Andrzej Biliński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim na kwarantannę skierowano 17 osób. Obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u jednej z uczennic.

 

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Nic ci szczepienie nie da, jedynie ewentualne lżejsze przechodzenie choroby. Osoba zaszczepiona tak samo może zachorować lub być nosicielem, przykład – skąd się wziął wariant delta? Oficjalnie z Indii, a latać mogą tylko osoby zaszczepione. Zresztą na grypę też od lat ludzie się zaszczepiaja i tak chorują a tzw. zbiorowa odporność to fikcja ponieważ wirus mutuje i zawsze będzie nas o krok wyprzedzał.

    • Coś słabo Ci idzie to myślenie..Latać mogą tylko szczepieni- cóż za brednia .Wszyscy latają testy są robione w ciągu 48 , po których zrobieniu możesz się zarazić w ciągu godziny[ nikt Ci nie zabrania żadnych kontaktów} A wirus mutuję na nieszczepionych i powstają nowe warianty.

    • Czyli – gdyby ten pan się zaszczepił i lżej chorował, to najpewniej nie zajmowałby miejsca w szpitalu dla innych chorych. Gdyby po szczepieniu zachorował to objawy mogły by być jak dla miliona innych chorób to nie zrobiłby testu i nie zablokował szkoły.

  2. Kto ci takich głupot naopowiadał? Wirus mutuje na niezaszczepionych? Co za brednie. Wirus mutuje sam w sobie, ma swoje RNA i czy gatunek ludzki istnieje czy nie zawsze będzie w jakiś sposób mutował, zresztą wirusy były już przed nami, i będą po nas, a nawet nam się nie śni jakie wirusy są zahibernowane w lodowcach od tysięcy lat. Proponuję mniej TV i spacerek na świeżym powietrzu, pogoda temu sprzyja.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick