DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Corpus Christi, czyli Boże Ciało. Dziś ważne święto w Kościele Katolickim

Dziś Kościół Katolicki świętuje Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. Na ulicach miast, miasteczek i wiosek odbywają się uroczyste procesje, w której uczestniczą wierni. 

Fot. pixabay.com

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało obchodzone jest zawsze w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego. Jest więc to święto ruchome, a w tym roku przypada właśnie 8 czerwca. Święto obchodzi się dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Oprócz mszy świętych w kościołach, ulicami miast oraz wiosek odbywają się uroczyste procesje ulicami. Duchowni wraz z wiernymi przemierzają wyznaczoną trasę na której znajdują się cztery ołtarze. Podczas pochodu procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem, a dzieci sypią przed monstrancją kwiaty lub ich płatki.

W Ostrowie Wielkopolskim uroczysta procesja rozpocznie się o godzinie 11.00 i wyruszy spod Parafii pw. Świętego Antoniego Padewskiego i przejdzie ulicą Raszkowską w kierunku Konkatedry, gdzie o 12.30 odbędzie się Eucharystia kończąca procesję.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz