Coraz więcej zakazów i zmian. Teraz rozkopią rynek [ZDJĘCIA]

0
Fot. UM Jarocin
Wyłączone z ruchu kolejne ulice, utrudnienia w poruszaniu się, brak możliwości dostania się na rynek. To perspektywa, która czeka mieszkańców Jarocina w najbliższych tygodniach. Maj będzie stał pod znakiem wymiany kanalizacji wodnej oraz budowy deszczówki w ścisłym centrum miasta.

Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej w centrum Jarocina nabiera coraz szybszego tempa, a co za tym idzie, wymusza kolejne zmiany w poruszaniu się po ulicach w tej części miasta. 7 maja wprowadzono kolejne zakazy ruchu w okolicach rynku. Zakaz ruchu na rynku obowiązuje od ul. Mickiewicza i Średniej (skrzyżowanie) oraz od ul. Wyszyńskiego. W najbliższym czasie powstanie tam kanalizacja deszczowa. To oznacza, że do 20 maja mieszkańcy nie dostaną się na rynek z kierunku północno-zachodniego.

CZYTAJ: Co dalej z kursowaniem pociągów? Są nowe decyzje

Kolejnym etapem prac będą ul. św. Ducha, Śródmiejska oraz Wrocławska. Zakaz poruszania się po nich będzie obowiązywał jeszcze dłużej, bo od 7 do 29 maja. Od 11 maja będzie trwała budowa sieci wodociągowej na rynku, a to oznacza, że zostanie wprowadzony całkowity zakaz ruchu z wszystkich powyższych kierunków.

Dobiegają natomiast końca prace w tym zakresie na ul. Wodnej. W ostatnich tygodniach również tam trwały prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Nie oznacza to jednak końca utrudnień, ponieważ prace związane z rewitalizacją będą tam prowadzone do 11 września. To wiąże się z kolejnymi zakazami poruszania się opisanymi na poniższej mapce.

Fot. UM Jarocin

To nie koniec remontów prowadzonych w Jarocinie. Kolejne trwają w dalszej części miasta na jednym z osiedli, a dokładnie na ul. Batorego. Tam prowadzona jest przebudowa skrzyżowania. Wkrótce powstanie rondo. Wymieniana jest również nawierzchnia, zwężana jezdnia, kładziony nowy chodnik z kostki brukowej i formowanie ścieżki rowerowej, której wcześniej na tym odcinku brakowało. “Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego chodnik będzie dwustronny. Od ul. Słowackiego w kierunku Energetyki, chodnik przebiegał będzie po jednej stronie drogi. Droga zostanie oświetlona energooszczędnym lampami ulicznymi typu LED” – informują urzędnicy.

Zakończenie prac jest przewidziane na czerwiec tego roku. Inwestycja pochłonie ponad 2,2 mln zł z czego 60 proc. pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, a pozostałe 40 proc. wyłożyła gmina.

Fot. UM Jarocin
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick