DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Co z wodą w gminie Odolanów? Ustawiono zbiorniki zastępcze

Na terenie Kaczorów oraz części Odolanowa i Raczyc występują problemy z wodą. Jak poinformował tamtejszy urząd, 17 sierpnia odebrali komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowie Wielkopolskim „w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu publicznego Odolanów”. Zdaniem specjalistów zezwala ono na „warunkowe korzystanie z wody do spożycia”, ale z wykluczeniem kobiet w ciąży, niemowląt oraz dzieci do 4. roku życia.

Urzędnicy – jak informują w oficjalnym komunikacie – zorganizowali w trybie natychmiastowym spotkanie, na którym zdecydowano o wywieszeniu komunikatu sanepidu na stronach internetowych urzędu gminy oraz Zakładu Usług Komunalnych w Odolanowie. Jak zaznaczają, poinformowali też zainteresowanych mieszkańców o sytuacji dotyczącej odolanowskiego wodociągu.

Uruchomiono też miejsca zastępczego punktu poboru wody nadającej się do spożywania przez osoby z grupy ryzyka:

 • parking przy OSP Odolanów (ul. 1 Maja),
 • parking między blokami przy ul. Gimnazjalnej a budynkiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zobowiązano też kierownika ZUK-u do „podjęcia natychmiastowych działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących prawem wymagań”.

Do czasu wydania przez sanepid następnego komunikatu – jak czytamy – osobom z grupy ryzyka, które zakupią wodę butelkowaną w 5-litrowych baniakach, ma zostać zwrócony koszt zakupu przez Zakład Usług Komunalnych w Odolanowie. Aby otrzymać pieniądze, będzie trzeba okazać się paragonem.

Autorzy komunikatu zaznaczają, że woda w zbiornikach zastępczych pochodzi z wodociągu w Tarchałach Wielkich.

źródło: Zarządzanie Kryzysowe UGiM Odolanów

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • O
  Odolanów

  czwartek, 18 sierpnia, 2022

  Jak zwykle odolanów afera goni aferę, dopiero głosowanie „na 2 ręce”, ale teraz to już skandal…. Skoro zbiorniki zastępcze tzn woda zatruta. I nie szczekajcie o paragonach tylko dlaczego i czym zatruta jest woda!!!!

  Odpowiedz
 • :)

  czwartek, 18 sierpnia, 2022

  Kaczorów?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz