Co z antyzatoką przy Placu 23 Stycznia?

24
Trwa 47. sesja Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim. O czym tym razem dyskutowali radni? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym wydaniu Wydarzeń. Tymczasem punktem zapalnym dzisiejszej sesji była wybudowana niedawno przy Placu 23 Stycznia antyzatoka.

W odpowiedzi na interpelacji radnego Jakuba Paducha, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Marcin Wieruchowski stwierdził, że głównym założeniem nie było udrożnienie ruchu, a postawienie tam wiaty chroniącej pasażerów przed deszczem. – Korki nie narodziły się wczoraj czy tydzień temu, a ich przyczyną nie jest zwężenie drogi przez antyzatokę. Problemem nie jest przepustowość odcinka, a przepustowość skrzyżowania, a czas przejazdu wyrównuje się na następnym skrzyżowaniu – mówił Wieruchowski.

Co na to radny Paduch? Relacja z sesji ostrowskiej Rady Miejskiej w Wydarzeniach o 17.20 w materiale Marcina Gebela.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

24 KOMENTARZE

 1. Panie Paduch.Widzę , że zna się pan na wszystkim.A czy chodził pan kiedyś Zielonym Rynkiem.Tam kiedy ludzie czekali na autobus to nie szło przejść.Teraz właśnie będzie bezpiecznie tak dla czekających na przystanku jak i dla przechodniów.Panie Paduch niech się pan opamięta i zrobi wreszcie coś pożytecznego dla naszego Miasta.

  • Bzdura, mieszkałem tam kawał czasu. Ludzie oczekujący na autobus zawsze mogli wejść w niszę pomiędzy „ścionką” a szopami, miejsca tam sporo i można dać sobie radę. Co do zmniejszanie przepustowości przez następne skrzyżowanie to też bzdura, bo lewy pas drogi służył pojazdom objeżdżającym Pl. 23-stycznia wkoło, a prawy tym jadącym w Raszkowską, teraz wszyscy się skotłują i przepustowość się zmniejszy. Gdyby postawili tę wiatę bliżej starego kina ROMA to może i by to działało, wtedy jednak nie mogliby zrobić parkingu płatnego, a teraz zrobią przez antyzatoką kilka miejsc parkingowych.

  • Korzystający tak korzysta z tego przystanku jak ja czyli nie korzysta a broni debilizmów robionych w tym miescie. Tak trzymaj Kuba.

 2. Proste rozwiązanie – przenieść postój TAXI ( np. na krótką Raszkowską lub Rynek ) i problem się rozwiąże, a takich korków jak są teraz to już dawno nie było.

 3. To „rozwiązanie”to ewelment.Takiego rozwiązania nie widziałem nigdzie w Polsce i Europie.
  Mam natomiast inne pytanie:
  Czy autobusy MZK muszą koniecznie jeździć tą właśnie nie przystosowaną do nich ulicą?
  Czy nie byłoby prościej wygodniej i bezpieczniej zmienić ich trasę?
  W końcu ulic nadających się do jazd autobusów w Ostrowie nie brakuje.
  Natomiast dyrektor któremu stan naszych dróg jest obojętny („bo korki były są i będą”)to powinien natychmiast zostać odwołany,gdyż nam wszystkim użytkownikom ostrowskich dróg szkodzi.

  • Korki są przez przejścia dla pieszych! Centrum naszego miasta nie jest przystosowane do takiej ilości aut !NIESTETY ! Na Zielonym Rynku nawet jeśli by były 4 pasy ruchu.. to korki będą zawsze, ponieważ wyjazd jest wąską uliczką.. a tam jest przejście dla pieszych i spory ruch pieszych.. korkuje się dalej, ponieważ znów trafiamy na ruchliwe przejście dla pieszych na ulicy Konopnickiej…

 4. Kierowcy powinni pomału zapomnieć ze w centrum będzie coś robione żeby mogli szybciej jeździć bo będzie raczej ruch spowalniany tak jak to sie robi we wszystkich miastach. Jeszcze pare lat temu byly plany całkowitego wyłączenia z ruchu pl.23Stycznia oprócz komunikacji miejskiej. Jak narazie to większych problemow z przejazdem niema, czasami zle zaparkowane samochody na Raszkowskiej powodują całkowity zator bo autobusy nie mogą przejechać i stoją czekaja az kierowca wróci i przestawi samochód

 5. Wiekszych pierdół nie słyszałem panie Marcinie.cyt;” Problemem nie jest przepustowość odcinka, a przepustowość skrzyżowania, a czas przejazdu wyrównuje się na następnym skrzyżowaniu – mówił Wieruchowski.” Pan rozumie to co Pan twierdzi??? Chyba na Skorupki ,a Traugutta sie wyrówna ten czas przejazdu dopiero ……………

  • widocznie nie jesteś „starym ostrowiakiem”. My ostrowiacy wiemy , że są dwie ścionki wychodzące z Rynku.Jedna koło ” Polonii” ,druga przy sklepie dawnej ” Centrali Rybnej” Ha ! Ha!

 6. Oczywiście możecie spowalniać ruch , karać za byle co , robić z kierowcami co chcecie ale to przecież wasz elektorat Panie i Panowie Prezydenci , Burmistrzowie . Wasi płacący podatki petenci Państwo Urzędniczki i Urzędnicy . Rozliczymy się przy urnach mam nadzieję .

 7. Super rozwiązanie. Widać, że niektórym ograniczenie rajdów samochodowych po centrum miasta bardzo boli. Ograniczenie czasu przejazdu z placu Bankowego na ulicę Konopnickiej o 3 minuty to istna tragedia. Lepiej jest jeździć „stówą” po Zielonym Rynku mimo, że jest to sam środek miasta a obok jest plac zabaw dla dzieci.

 8. Do biletu powinni dodać medal za odwagę.Pewnego dnia ktoś zmiecie wiatę razem z oczekującymi.Wystarczy zmrok,deszcz i spieszący się kierowca.

 9. Po co te auta tam jadą – od tego jest Wojska Polskiego i Sienkiewicza. Moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie – zlikwidowane zostały dwa niebezpieczne pasy ruchu, powstało naturalne spowolnienie , można bezpiecznie przejść przez jezdnię. Panie Paduch – co za hipokryzja. Z jednej strony marzą się Panu jakieś „woonerfy” ograniczające ruch a jednocześnie robi Pan tyle hałasu o głupi przystanek, który jest tego zaczątkiem…

  • Do MK. Aby bezpiecznie przejsc przez jezdnie wyznaczone są dwa przejscia dla pieszych „zebra” na tym odcinku ulicy.
   I w jednej jaki drugiej lokalizacji „ANTYZATOKA” w niczym nie pomaga Szanowny MK.

 10. Następny eksperyment Pana Wieruchowskiego. Ciekawe czy wyjdzie tak samo jak z ulicą Kaliską, gdzie wpadł na świetny pomysł polania jej i posypania jakimś gównem, które przez całe wakacje lepiło się do kół i które zniszczyło całą nawierzchnię. Człowiek uczy się po to, żeby nie robić błędów, niestety niektórzy dopiero na nich się uczą… szkoda tylko, że my na tym cierpimy.

 11. Jeszcze kilka antyzatok, jeszcze kilka podobnie „nowatorskich”pomysłów i wkrótce będziemy zmuszeni do korzystania z MZK, roweru miejskiego no i ze słynnego centrum przesiadkowego, może właśnie o to chodzi? Ostrów innowacyjny inaczej

 12. Za każdym razem wjeżdżając do Ostrowa od Kalisza podziwiam to skrzyżowanie Kaliska Słowackiego i Nowa Krępa co za projektant je wymyślił i ile ono jest droższe od prostego ronda które spełniałoby wymogi dobrego skrzyżowania bez tylu świateł.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick