DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Co w weekend dzieje się w Ostrowie? Sprawdź!

Ostrów Wielkopolski rozpoczyna lato pełne wydarzeń kulturalnych i rodzinnych atrakcji. W pierwszych z nich będzie można wziąć udział już w ten weekend.

Grażyna Łobaszewska i goście

Na inaugurację wystąpi Grażyna Łobaszewska, której gościnnie będą towarzyszyć Natalia Kukulska oraz Skubas. Nie zabraknie takich przebojów, jak „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy” czy „Ludzie z duszą”. Koncert odbędzie się w ramach 50-lecia działalności tej artystki. Koncert rozpocznie się w piątek, 24 czerwca o 20.00 na ostrowskim rynku.

materiały organizatora

Piknik Zdrowia

W piątek o 14.00 na rynku trwa 4. Ostrowski Piknik Zdrowia pod hasłem „Żyj zdrowo i bez uzależnień”. Uczestnicy mogą zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru we krwi czy zapisać się na darmowe szczepienie przeciwko WZW typu B. Zaplanowano też akcję „Drzewko za kroplę krwi! WZW”. Mieszkańcy będą mogli wrócić do domu z sadzonkami krzewów. Piknik potrwa do 17.00.

materiały organizatora

Ostrów pod żaglami

Miłośnicy wodnych atrakcji powinni przyjść w niedzielę (26 czerwca) nad zbiornik Piaski-Szczygliczka. O 11.00 rozpocznie się tam projekt „Ostrów pod żaglami”. W jego ramach chętni będą mogli za darmo wybrać się w rejs żaglówką. To jeden z projektów realizowanych w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego 1 018 osób. Żaglówki trzeba szukać przy pomoście (główna plaża). Atrakcja jest przewidziana co najmniej na kilka godzin, a długość rejsów będzie uzależniona od liczby chętnych osób, by w nich uczestniczyć.

materiały organizatora

Rodzinne niedziele na Piaskach

Kolejną propozycją na spędzenie lata z rodziną są atrakcje, z których będzie można skorzystać w każdą niedzielę wakacji od 11.00 (na plaży przy „Tawernie”). „Rodzinne niedziele” także są jednym ze zwycięskich pomysłów w ramach OBO.

Wśród atrakcji znajdą się: papierowe statki, wyścigi żółwi morskich czy starcie z ośmiornicą. Do tego gry i zabawy, animacje czy konkursy z nagrodami.

Akcja będzie kontynuowana w każdą następną niedzielę wakacji na polanie w Parku Miejskim.

materiały organizatora

Big Bike Orchestra

Kolejnym koncertem, który zostanie zorganizowany w rozpoczynający się weekend, będzie występ Big Bike Orchestra. Grupa muzyków zaprezentuje się w niedzielę, 26 czerwca na scenie ostrowskiego amfiteatru. Początek o 18.00.

Big Bike Orchestra to wyjątkowy w skali kraju (a może i świata) projekt. Przyczyniają się do tego oryginalny repertuar i – jak sama nazwa wskazuje – rowerowe klimaty.

materiały organizatora

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • PK
  Piotr Kużma

  sobota, 25 czerwca, 2022

  Wiele imprez w ten weekend z których warto skorzystać i cały czas jest to tendencja wzrostowa i oby tak dalej!

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  sobota, 25 czerwca, 2022

  Ostrów super! jest w czym wybierać.

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  sobota, 25 czerwca, 2022

  Ja idę na Piaski

  Odpowiedz
 • B
  Bezsenny

  niedziela, 26 czerwca, 2022

  Ja wiem co się dzieje, co weekend w nocy jakieś wyścigi ryczących motocykli i samochodów, ścigacze gazujące i strzelające z wydechu. Nikomu oprócz mnie to nie przeszkadza?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz