Co się dzieje w Arenie Ostrów? [ZDJĘCIA]

20
Fot. M. Moszczyński/ FB Arena Ostrów
Pandemia koronawirusa nie przeszkadza pracownikom budującym Arenę Ostrów. Realizacja inwestycji idzie pełną parą i powoli ma się ku końcowi. Do zakończenia prac budowlanych pozostały jeszcze trzy miesiące.

Budowa Areny Ostrów rozpoczęła się w maju 2019 roku. Wtedy ruszyły pierwsze prace związane z oczyszczaniem i przygotowywaniem miejsca pod budowę nowego obiektu sportowego. Najpierw ustawiono żelbetowe słupy, a następnie można było już obserwować, jak powstaje bryła hali sportowej. Od kilku miesięcy trwają prace wewnątrz. Plan był taki, aby na przełomie roku można było skupić się wyłącznie na pracach w środku budynku, aby ewentualne załamanie pogody i zima nie doprowadziły do przerwania realizacji inwestycji. – Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Póki co nie widzimy zagrożenia w realizacji tej inwestycji. W tej chwili trwają szeroko zakrojone prace wykończeniowe. Mowa o kładzeniu płytek w łazienkach, biały montaż, na ukończeniu jest elektryka – mówi Ewa Torzyńska, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

CZYTAJ: Ponad 400 wniosków w ZUS na opiekę na dziecko

Lada chwila będzie także wylewana ostatnia warstwa posadzki na terenie hali. Nawierzchnia parkingu także jest już na ukończeniu. Ma pomieścić 171 samochodów. Kolejne to przyległe do tych powstających. Łączna liczba – 300 miejsc postojowych. Jak informują przedstawiciele urzędu, prace na terenie parkingu mają zostać sfinalizowane wraz z końcem kwietnia.

Mariusz Szczuraszek oprowadza po Arenie Ostrów

Dzieje się także pod dachem Areny Ostrów, gdzie montowany jest tzw. tynk akustyczny. Prace z tym związane można dostrzec na kilku poniższych zdjęciach. – Zakończyliśmy prace związane z układaniem jastrychów w pomieszczeniach przyległych do hali. Dobiega końca szklenie witryn i montaż stolarki wewnętrznej. W kwietniu zaczniemy układać i stabilizować podłogę na płycie areny i kontynuować następne roboty – mówi Dawid Piechowiak z Referatu Inwestycyjno-Technicznego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Budowa Areny Ostrów ma pochłonąć ponad 30 mln zł. Ich zakończenie zaplanowano na koniec czerwca. Kolejne tygodnie mają zostać poświęcone na odbiory. Bez nich w hali nie będzie mogło się odbyć żadne wydarzenie. Wszystko ma dobiec końca we wrześniu 2020 roku.

CZYTAJ: Arena Ostrów przy ul. Andrzeja Kowalczyka 1 [WIDEO]

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. 25
  24

  lipa ta arena! widownia tylko po jednej stronie(tak jak kiedys wygladala hala przy ul. Kusocinskiego)! Kto wyrazil zgodę na takie rozwiazanie ! Takich hal juz się nie buduje! Następny kurnik.

 2. 6
  5

  Od strony centrum przesiadkowego są nierówne nadproża i wgl czekając na autobus przyjzalem się tej budowie z bliska to jeszcze jest tam trochę do zrobienia żeby ten dach nie przeciekał jak ten w budynku centrum przesiadkowego pośpiech nie pomoże

 3. 8
  1

  trybuny będą z każdej strony tylko że 1 będzie stałą trybuną a pozostałe będą rozsuwane. Proponuję obejrzeć projekt hali a nie pisać bzdury.

 4. 7
  1

  Proponuję spojrzeć jeszcze raz na projekt hali a nie pisać bzdury że będzie tylko 1 trybuna. Ma być 1 trybuna ale STAŁA i 4 trybuny rozsuwane ( zjazdem strony).

 5. 4
  1

  Ciekawe ile to cacko bedzie kosztowało i o ile przekroczy planowany budżet 32 milionów łącznie z wyposażeniem. Z tego co wiem juz podobno p. Klimek opowiada , że wyposażenia w tych milionach nie było ha ha ha

 6. 3
  1

  Proponuję na miejscu szpetnego budynku byłego WKU postawienie nowoczesnego „drapacza” ,który stałby się symbolem nowej drogiOstrowa a zarazem miejscem „odpoczynku” licznych gości…jacy będą się pojawiać na imprezach w nowej arenie/ hotel w połączeniu z częścią biurową np. 20 pięter.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick