DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Co dzieci wiedzą o krwi? Możesz być zaskoczony

Dzieci z Przedszkola „Nasz Domek” poznają temat krwiodawstwa. Zobacz, co wiedzą o krwi i jej oddawaniu.

Już we wtorek, 18 czerwca kolejna edycja akcji Oddaj krew z kablówką. Tego dnia krwiodawcy z Ostrowa Wielkopolskiego i regionu będą dzielić się tym bezcennym darem z chorymi. Krwi w magazynach nigdy dość. Zwłaszcza u progu okresu wakacyjnego. Lipiec i sierpień to czas wzmożonych podróży, a co za tym idzie większe ryzyko wypadków. Osoby w nich poszkodowane mogą potrzebować pomocy w postaci krwi, aby lekarze mogli uratować ich życie.

Na tydzień przed akcją wybraliśmy się do Przedszkola Niepublicznego „Nasz Domek” w Ostrowie, aby zapytać dzieci, co wiedzą o krwi. Odpowiedzi na te pytania możecie poznać oglądając materiał wideo zamieszczony poniżej. Taka wizyta połączona z zajęciami plastycznymi poświęconymi tematowi krwi i krwiodawstwu była wstępem do tego, co wydarzy się we wtorek.

– Przyjdziemy wziąć udział w akcji Oddaj krew z kablówką, bo chcemy je od dziecka wdrażać w to, że warto, że nie ma się czego bać. Chcemy, żeby widziały, jak to wygląda, żeby się oswajały z tym wszystkim. No i cały czas będziemy je edukować w tym kierunku – mówi Beata Porsiewicz, dyrektor Przedszkola „Nasz Domek” w Ostrowie Wielkopolskim.

Akcja Oddaj krew z kablówką po raz kolejny odbędzie się na terenie 3mk Areny Ostrów. Na żywo pokażemy ją na wlkp24.info i w Telewizji Proart.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz