Cmentarze zostają zamknięte, zalecana praca zdalna – kolejne obostrzenia wprowadzone

17
Premier zdecydował o zamknięciu cmentarzy w dniach 31.10 - 2.11. Zalecił także przedsiębiorcom o skierowanie swoich pracowników na pracę zdalną, jeśli jest to możliwe. Kolejny raz zaapelował także do seniorów o pozostanie w domach. To kolejne obostrzenia, które zostają wprowadzone przez rząd w związku z dramatycznie rosnącą skalą zakażeń w Polsce.

Wielu Polaków od tygodni zastanawiało się, jak będzie wyglądał dzień 1 i 2 listopada. Rząd zdecydował się na radykalne kroki. – Zarówno 31 października, jak i 1 listopada i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Zostańmy w domach, nie gromadźmy się – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Kolejne zmiany mają obowiązywać od poniedziałku (2.11) w firmach, biurach, wśród pracowników administracji publicznej. – Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy na miejscu niech pracują w domu. Od poniedziałku jak największa liczba osób ma przejść na pracę zdalną. Apeluję także do szefów – tam gdzie możecie zostawić pracowników na pracy zdalnej to tam ich zostawcie. Musimy przerwać łańcuch zakażeń – mówił premier.

Do publicznej wiadomości podano także informację o szczepionce, która miałaby pojawić się w styczniu. Polska miałaby ją otrzymać w połowie 2021 roku.

Premier odniósł się także o trwających strajków i zaapelował do protestujących o pozostanie w domach. – Rozumiem gniew i złość, ale pomyślmy o naszych rodzicach, dziadkach. Od spraw światopoglądowych ważniejsze jest ich życie i zdrowie. Wszyscy chcemy spędzić razem Boże Narodzenie – apelował Morawiecki.

AKTUALIZACJA

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. 29
  7

  Rozumie 1 Ale już jutro. Protesty ile tyś osób i co. Wszystko boi się o zakażenia. Ale jakoś w marketach innych sklepach wszystko zdrowe. A jeden za drugim za dupa…..stoi. coś tu nie gra.

 2. 19
  7

  A we wtorek powinni zamknąć tych obłudników, co sieją tą propagandę w ogródku (Polsce). Teraz (jeśli chodzi o cmentarze) Gowin wygląda jak obsiusiany pudel.

 3. 33
  9

  Kolejna idiotyczna decyzja, ale czego można się spodziewać po tej bandzie. Zamknęli na 2 dni, a teraz ludzie się przeciskają na cmentarzu. Strach myśleć co będzie 2 listopada jak ludzie się rzucą. Zamiast powiedzieć ludziom, żeby rozłożyli wyjazdy to oni jest scalają na 1 dzień haha, parodia
  A handlarzom kto zwróci zainwestowane pieniądze w świeże kwiaty, które zgniją? No ale decyzja o zamknięciu podjęta specjalnie na ostatnią chwilę, żeby ludzie mieli mniej czasu na bunty

 4. 18
  5

  Ludzie Teraz biegiem na cmentarze. Nikt się nie spodziewał że już jutro zamkną. Miały być otwarte Ale ludzie mieli sobie rozłożyć. A teraz kumulacja będzie 3 listopada. I to będzie ok.

 5. 12
  2

  Fatalna decyzja. Dzisiaj po ogłoszeniu decyzji zamknięcia na cmentarzach wariactwo. Tłumy ludzi, ulice nieprzejezdne. Wszyscy chcą zdążyć przed zamknięciem cmentarza złożyć kwiaty, zapalić znicz. Zamiast rozłożyć odwiedzenie cmentarzy na 3 dni to dzisiaj wieczorem w deszczu wszyscy biegną na cmentarz. Panie Premierze powinien Pan zmienić doradców, to nie są biesiadne rodzinne święta jak np. Boże Narodzenie – to święto zmarłych.

 6. 5
  2

  Szkoda słów co ten rząd wyprawia, tego juz nie da sie opisać słowami . Zamiast powiedziec 2 dni wczesniej że cmentarze będą zamknięte , to oni , powiadamiają o tym w tv ,w piątek po południu. 2 godz staliśmy w korku na Limanowskiego żeby tylko dojechać do cmentarza. Ten rząd powinien już odjeść i to jak najszybciej , nie panuje już nad niczym . Kaczyński potrafi tylko wyzwać ludzi od mordy i kanali i robi sobie co chce, wszystko widać Kaczorowi wolno , do czego to doszło w tej Polsce jak jeszcze długo ,te męki Polaków beda trwac . to jeden wielki skandal co dzieje sie w tej Polsce.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick