Ciężki sprzęt wjechał do stawu. Zobacz, co dzieje się w parku

1
Ciężki sprzęt w stawie, barierki, ogrodzenie i zamknięte alejki. Ci, którzy szukali w parku spokoju i wytchnienia, muszą uzbroić się w cierpliwość, bo wielkie maszyny szybko z niego nie wyjadą. Jednak efekt końcowy ma wynagrodzić wszystkie niedogodności.

Od kilku dni trwa kolejny etap rewitalizacji Parku Radolińskich w Jarocinie. Do tamtejszego stawu wjechały właście potężne koparki, które wydobywają grubą warstwę mułu zalegającą do tej pory na dnie. Kilka miesięcy wcześniej były prowadzone badania osadu. Wyniki jednoznacznie wskazały, że nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

W czwartek staw zostanie ogrodzony płotem, aby teren budowy został zamknięty i nie kusił przypadkowych przechodniów do zaglądania do środka. W najbliższym czasie rozpoczną się także prace w innych miejscach parku. M.in. na terenie zburzonego kilka lat temu amfiteatru. Tam ma powstać nowy system dren, który ułatwi odwodnienie terenu. Na miejscu dawnej sceny przez kilka dni będzie składowany osad z dna stawu, który po wyschnięciu ma zostać wywieziony, a w przyszłości posłuży za nawóz np. na pola.

Zakończył się już remont elewacji Pałacu Radolińskich, sprzed którego zniknęło rusztowanie. Natomiast w najbliższym czasie rozpoczną się prace na terenie tzw. Domu Ogrodnika, gdzie w przyszłości powstanie restauracja.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick