DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ciało zmarłego księdza zabezpieczono do sekcji. Sprawę śmierci duchownego bada prokuratura

Prokuratura bada sprawę śmierci księdza z powiatu jarocińskiego. Jego ciało z raną postrzałową znaleziono w sobotnie przedpołudnie na terenie parafii.

Powracamy do tematu księdza, którego ciało znaleziono na terenie parafii w Żerkowie w powiecie jarocińskim. Odnaleziono tam 31-letniego duchownego z raną postrzałową. Na miejscu potwierdzono zgon i natychmiast przystąpiono do czynności wyjaśniających. – Będziemy badać czy było to działanie zamierzone, z udziałem osób trzecich, próba samobójcza czy nieszczęśliwy wypadek – mówiła w sobotę asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowa KPP w Jarocinie.

W poniedziałek poinformowano, że sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Jarocinie, która prowadzi postępowanie wyjaśniające. – Zabezpieczona została jedna jednostka broni czarnoprochowej, na którą nie jest wymagane pozwolenie i należała do 31-latka. Na najbliższe dni zaplanowana została sądowo-lekarska sekcja zwłok mężczyzny, która pozwoli na zweryfikowanie bezpośredniej przyczyny zgonu i charaktery obrażeń – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przesłuchiwani są także świadkowie, którzy mogą mieć wiedzę na tamat tego zdarzenia. Prokuratura podkreśla, że śledztwo jest na wstępnym etapie, jednak brak jest tutaj wskazań, by do śmierci 31-latka przyczyniły się osoby trzecie.

Ofiara tego tragicznego zdarzenia to duchowny, który w parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Żerkowie pełnił posługę od 2021 roku. Wcześniej był wikariuszem w parafii w miejscowości Mokronos. Pochodził z terenu powiatu ostrowskiego.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz