“Ciało i kadr” w ostrowskiej synagodze

0
Z jednej strony portrety inspirowane dziełami dawnych mistrzów malarstwa, z drugiej - obrazy inspirowane sztukami audiowizualnymi i teledyskiem, z jeszcze innej - złocone wizerunki świętych. Obrazy ostrowskiej artystki, Marty Marszałł od kilku dni można oglądać w Forum Synagoga.

Marta Marszałł jest ostrowianką, ale teraz mieszka i pracuje we Wrocławiu. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie sporo nagród, wystaw indywidualnych oraz udziałów w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jej dziedzina to malarstwo sztalugowe i ścienne.

Najchętniej podejmowanym przez artystkę tematem jest portret. Tworzy go zarówno w akrylu i oleju, jak i rysunku. Od wielu lat jest wielką fanką starych mistrzów malarstwa, szczególnie Jacka Malczewskiego. Prócz tego artystkę inspiruje świat muzyki i teledysku jako krótkiej audiowizualnej formy sztuki filmowej.

Obszar zainteresowań Marty Marszałł dopełnia sztuka sakralna, która w mniej lub bardziej dosłowny sposób pojawia się w jej pracach; stąd też jej zamiłowanie do pozłotnictwa, ale i do symbolu. Efekt wszystkich tych inspiracji Marta Marszałł pokazuje na wystawie pt. „Ciało i kadr”, która wyeksponowana jest w ostrowskim Forum Synagoga. Obszerny materiał filmowy z wernisażu tej wystawy znajdą państwo na Facebooku i kanale youtube Ostrowskiego Centrum Kultury, a także na antenie Telwizji Proart.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick