Chorych przybywa. Otwarto kolejny moduł w szpitalu tymczasowym w Poznaniu

1
Fot. facebook.com/Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Środowy raport Ministerstwa Zdrowia to ponad 29 tysięcy nowych zakażeń i 570 zgonów. Zakażonych przybywa i coraz więcej jest tych, którzy wymagają hospitalizacji. W szpitalu tymczasowym w Międzynarodowych Targach Poznańskich otwarto kolejny moduł z łóżkami dla pacjentów z koronawirusem.

Z uwagi na rosnący w ostatnim czasie poziom liczby nowych zakażeń koronawirusem, odnotowywany także w Wielkopolsce, regularnie powiększana jest baza łóżek na oddziałach covidowych w regionie. Dziś uruchomiony został kolejny moduł w Szpitalu Tymczasowym w Poznaniu. Dysponuje on obecnie 206 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi.

W całej Wielkopolsce znajdują się już 2232 łóżka na tzw. II poziomie zabezpieczenia, czyli dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. Obecnie zajętych jest 1637 z nich. Liczba łóżek dla chorych, którzy wymagają pomocy respiratora wynosi 131, a 81 z nich jest już zajętych. – Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiczną staramy się utrzymać bufor wolnych łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia covidowego. Wszystkie decyzje, podejmowane w konsultacji z wielkopolskim oddziałem NFZ, mają na celu zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick