DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Chodniki skute lodem, na drogach "szklanka". Mieszkańcy Ostrowa komentują

Pierwszy śnieg i przymrozek wystarczyły, by chodniki i boczne drogi zostały skute lodem. W poniedziałkowy poranek wielu miało problem, by dotrzeć do pracy, a warunki są naprawdę niebezpieczne.

Intensywny opad śniegu i minusa temperatura w nocy – to wystarczyło, by warunki dla kierowców i pieszych stały się naprawdę niebezpieczne. Dziś wielu mieszkańców Ostrowa miało problem, by pieszo dotrzeć do pracy. Chodniki – nawet te w centrum miasta – są miejscami niczym lodowisko.

Ostrowianie dali wyraz swojemu niezadowoleniu w komentarzach na fanpage’u wlkp24.info. – Nie było zasp śnieżnych, nie było nawałnicy wystarczyło posypać piaskiem, solą – czymkolwiek ale no jak to? Przecież był weekend prawda? Służby drogowe, osoby decyzyjne musiały odpocząć… Ciekawe jak będzie przy temperaturze -20 – pisze jedna z internautek. – Straszne chodniki nie posypane nogę można złamać przecież zima nie jest cały rok – dodaje kolejna.

Kolejni z czytelników zwrócili uwagę, że oblodzone są nawet jedne z najważniejszych ulic miasta. – Wczoraj jechałem alejami Słowackiego…masakra – czytamy. – Praktycznie cały Ostrów to lodowisko dzisiaj prawie w tyłek radiowozu się wkomponowałem na odolanowskiej – brzmi kolejny z komentarzy.

Za utrzymanie dróg na terenie Ostrowa odpowiada Miejski Zarząd Dróg, z kolei odśnieżanie dróg powiatowych to już obowiązek Powiatowego Zarządu Dróg. Drogi krajowe należą do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Straż Miejska przypomina jednak, że za odśnieżanie chodników przy posesji odpowiada jej właściciel. Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciel, administrator lub dozorca ma obowiązek usuwać błoto, śnieg i lód z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. – Nie stosowanie się do tych przepisów jest zagrożone karą grzywny. Jeśli chodnik jest także przy działce lub polu, które posiada właściciela to w jego obowiązku jest także odśnieżenie tego terenu – informuje Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

8 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (8)
 • Z
  ZK

  poniedziałek, 27 listopada, 2023

  Do drogi należą jezdnia, chodnik i pobocze. Na utrzymanie tego idą nasze podatki, a pan Szyszka straszy właścicieli posesji jakimiś karami. Czy chodniki wokół ostrowskich parków (któregokolwiek) były doprowadzone do używalności. Właścicielem tych terenów (parków) jest miasto, czy posypią się mandaty?

  Odpowiedz
 • H
  Heheszek

  poniedziałek, 27 listopada, 2023

  Ostrów jest miastem z europejskimi nagrodami i nie wolno go krytykować. Jest zima, to musi być ślisko!!!
  Jest zima, to musi śmierdzieć z kopciuchów.
  W Wiedniu też zimą jest zimno i ślisko i śmierdzi z kopciuchów i nikt nie marudzi.
  Dziób w ciup mieszkańcy i łyżwy i na nogi!!! Po europejsku.

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  poniedziałek, 27 listopada, 2023

  Dlaczego dziennikarz nie zapytał magistratu skąd taki stan dróg? Ja rozumiem, że opłacają wam propagandowe programy, ale naprawdę można by zadać czasem niewygodne pytanie.

  PS Ktokolwiek widział/ktokolwiek wie – gdzie są oświadczenia majątkowe komendanta Szyszki?

  Odpowiedz
  • N
   Nina

   poniedziałek, 27 listopada, 2023

   No to odpowiedzialność za to, że zrobiła się zima wiadomo kto ponosi😄 Szyszka otrzepał ręce i wskazał winnych wszyscy tylko nie służby miejskie i powiatowe!!!! Ciekawe na co idą nasze podatki ?! Od kilku lat śnieg nie padał, od kilku lat zima nie dawała o sobie znać w taki sposób jak od soboty ale zawsze służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg i ulic w tym czasie są bardzo zaskoczone, że jednak śnieg i lód tworzy śliskość zagrażającą bezpieczeństwu mieszkańców, szczególnie starszych i nieporadnych fizycznie, i że trzeba w tym czasie posypywać piaskiem chodniki i jezdnie!!!!!

   Odpowiedz
 • O
  Ostrowianin

  poniedziałek, 27 listopada, 2023

  Wczoraj wieczorem szedłem na Dworzec PKP ulicą Krotoszyńską, Dworcową (za stan tych ulic odpowiada miasto) i było totalnie ślisko, w drodze powrotnej z dworca szedłem kładką i dalej ulicą Skorupki i prawie wszystkie chodniki asfaltowe i płytkowe przed prywatnymi posesjami były odśnieżone i można było bezpiecznie iść. Tak wygląda zarządzanie miastem za nasze duże podatki.

  Odpowiedz
 • A
  Ania

  poniedziałek, 27 listopada, 2023

  Zamiast śmiesznego balu dla seniorów na Pruślinie może lepiej odśnieżyć chodniki na tymże Pruślinie..

  Odpowiedz
 • Z
  ZK

  poniedziałek, 27 listopada, 2023

  Cztery dni temu pisano: „Rusza nowy sezon na ostrowskim lodowisku. Kiedy?”. No to się wyjaśniło.

  Odpowiedz
 • J
  Ja

  wtorek, 28 listopada, 2023

  nie ma obowiązku odśnieżania chodnika:
  który nie znajduje się bezpośrednio przy granicy nieruchomości;
  jeśli gmina pobiera opłaty za postój lub parkowanie samochodu w miejscu przeznaczonym na ruch pieszy;
  jeżeli między granicą nieruchomości a chodnikiem jest usytuowany rów melioracyjny, trawnik, pas zieleni lub jakakolwiek inna przeszkoda

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz