Chętnych na zostanie ratownikiem WOPR nie brakuje

2
Dwudziestu chętnych bierze udział w czternastych zajęciach kursu na ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do egzaminu zostały tylko trzy tygodnie. Byliśmy tam z kamerą i podejrzeliśmy, jak wyglądają ich przygotowania. Na niedzielnych zajęciach, które odbywały się na Piaskach Szczygliczka, kursanci trenowali rzucanie rzutką do celu, obsługę koła ratunkowego, wiązanie lin i pływanie na łodzi na otwartej wodzie.

Zostanie ratownikiem WOPR to ciężka praca pełna wyrzeczeń, ale nie zniechęca to młodych adeptów. – Pływam od trzeciego roku życia. Kiedyś byłam świadkiem jednej z akcji ratowników wodnych na plaży. I to od tego momentu zamarzyłam, żeby też nim zostać. Trzeba być osobą bardzo odpowiedzialną, myśleć o wszystkim, co się dzieje dookoła – opowiada Emila, jedna z kursantek.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Jak wygląda egzamin na ratownika WOPR? I jakie warunki musi spełnić kandydat? O tym wszystkim dowiecie się Państwo z materiału wideo.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. „…odbywały się na Piaskach Szczygliczka…” – pani Ewo – w języku polskim odmienia się obydwa człony tego wyrażenia – czyli „…na Piaskach – Szczygliczce”. Pani powinna się odrobinę dokształcić, ponieważ publikując swój tekst wystawia się opinię o sobie samym, a w pani przypadku ta opinia jest negatywna.

    • Jeszcze lepsi są komentatorzy sporowi w telewizji Proart. „Zawodnicy „oddawają” całe serce do walki.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick