Chciałeś złożyć wniosek o dowód? Do 4 marca tego nie zrobisz

0
Od 27 lutego do 4 marca 2019 roku nie będzie można złożyć wniosku o wydanie dowodu osobistego przez internet. Przerwa w świadczeniu usługi jest spowodowana wdrażaniem dowodów z warstwą elektroniczną.

Rejestr Dowodów Osobistych przestanie funkcjonować 1 marca w południe. Oznacza to, że do końca tego dnia nie będzie można załatwić spraw dotyczących tych dokumentów. Ostatnie wnioski o dowód osobisty lub wydanie już spersonalizowanego dokumentu bez warstwy elektronicznej mogą być składane do środy 27 lutego. „Ze względu na prace techniczne, czasowo wyłączymy tę możliwość składania online wniosków o dowód osobisty. Ponownie włączymy tę możliwość od poniedziałku 4 marca 2019 r. – czytamy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

Ponowne składanie wniosków o dowód ruszy w poniedziałek 4 marca. Od tego momentu każdy, kto złoży wymagane dokumenty, otrzyma dowód z warstwą elektroniczną. „Wymiana dowodów nie jest obowiązkowa. Nie musisz wnioskować o nowy dokument, jeśli Twój dowód jest nadal ważny. Podobnie jak dowody, z których obecnie korzystamy, e-dowód będzie ważny przez 10 lat. Jeżeli Twój dowód traci ważność na początku marca lub później i złożysz wniosek o nowy dokument, nie będziesz musiał uaktywniać warstwy elektronicznej przy jego odbiorze – można to zrobić później, w dowolnym momencie” – informują urzędnicy państwowi.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick