„Chciałbym, by moje obrazy wywoływały emocje” – Szymon Chwalisz i jego „Obraz celebryty”

0
Jej oficjalne otwarcie miało miejsce w Galerii Borek, ale do połowy listopada można ją obejrzeć w Ostrzeszowskim Centrum Kultury - mowa o wystawie obrazów Szymona Chwalisza pod przewrotnym tytułem "Obraz celebryty".

Sam Szymon Chwalisz za celebrytę się nie uważa, a raczej za skromnego artystę rodem z Ostrzeszowa. Nie da się jednak ukryć, że jego obrazy stają się coraz bardziej popularne, a szerszej publiczności jest oczywiście znany jako autor słynnych, pomalowanych przez niego gitar, które licytowane są w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Jego wystawa „Obraz celebryty” miała swój wernisaż w Galerii Borek, a do połowy listopada można ją obejrzeć w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. – Chciałbym żeby moje obrazy wywoływały jakieś emocje. Obojętnie jakie, ale oczywiście wolałbym więcej tych pozytywnych emocji. Najgorsze, co mogłoby mi się przytrafić to przejść obok moich obrazów obojętnie – mówi Szymon Chwalisz. – Zdaję sobie sprawę, że moje obrazy są czasami mocne i dotykają ważnych dla ludzi sfer, ale uważam, że sztuka powinna taka być. Tym nie idzie skrzywdzić, a idzie zwrócić uwagę na jakiś problem – dodaje.

Galerię obrazów Szymona można podziwiać na piętrze OCK-u do 18 listopada. – Myślę, że to dużo czasu, by każda ostrzeszowianka i każdy ostrzeszowian zdążył ją zobaczyć i zapoznać się z twórczością Szymona – zaprasza Michał Szmaj, dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick