DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Chciała przekupić policjantów, ale to nie wszystko...

Samochód marki Opel zauważył funkcjonariusz KPP w Kępnie w swoim czasie wolnym. Jazda kierowcy mógł świadczyć, że kieruje on pod wpływem alkoholu. O swoich podejrzeniach funkcjonariusz telefonicznie poinformował dyżurnego kępińskiej jednostki, który na miejsce natychmiast wysłał umundurowany policyjny patrol. – W tym czasie nasz policjant w bezpiecznym miejscu zatrzymał pojazd i już w pierwszych kilku słowach rozmowy utwierdził się w swoich podejrzeniach co do stanu trzeźwości kierującej. Kierującą samochodem okazała się być 41-letnia mieszkanka gminy Bralin. Ponadto w trakcie oczekiwania na umundurowany patrol policji, kobieta chciała wręczyć naszemu policjantowi korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. Badanie alkomatem wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Straciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

Na terenie powiatu kępińskiego zatrzymano także 24-letniego mieszkańca Kępna, kierowcę Mercedesa, który miał przy sobie narkotyki oraz prawdopodobnie prowadził pod ich wpływem. – Została pobrana od niego krew do badań, mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie – dodaje st. sierż. Stramowski.

Rekordzistą okazał się 32-letni obywatel Ukrainy, który wsiadł za kierownicę samochodu, mając w organizmie trzy promile alkoholu. – Mężczyzna stracił swoje uprawnienia i został zatrzymany w policyjnym areszcie – mówi oficer prasowy KPP w Kępnie.

Wszyscy kierowcy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz