Chciał sprzedać prawie 12 tys. sztuk papierosów bez akcyzy? Złapała go policja

2
Fot. KPP Jarocin
Funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zabezpieczyli 11 400 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W ich ręce wpadł także tytoń. Przejęty towar został znaleziony w sklepie prowadzonym przez 33-letniego mężczyznę. Teraz grozi mu grzywna i przepadek mienia.

Handel nielegalnymi papierosami oraz tytoniem. Tym m.in. parał się 33-letni mężczyzna, którego zatrzymali kryminalni z jarocińskiej komendy. Towar bez polskich znaków akcyzy trafił w ręce policji. To tytoń oraz 11 400 sztuk papierosów. Miał nimi handlować właściciel jednego ze sklepów tytoniowych w Jarocinie.

CZYTAJ: Dzieci do przedszkola? Rodzice mówią „nie”!

– Policjanci postanowili dokładnie przyjrzeć się sprawie. Przeszukali pomieszczenia sklepu oraz miejsce zamieszkania właściciela placówki handlowej. Przesłuchany w charakterze podejrzanego w tej sprawie został mieszkaniec powiatu konińskiego, który usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych, a co za tym idzie, narażenie na straty Skarbu Państwa – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Sprzedawcy grozi wysoka grzywna i przepadek mienia. Zabezpieczony towar trafi do depozytu delegatury znajdującej się w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Kaliszu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 7
    5

    no i dobrze ze chciał sprzedać trzeba jakoś kasę kręcić Niech sie lepiej za tą hienę rydzyka zabiorą a nie za porządnych obywateli

  2. 2
    1

    A kiedy w Ostrowie taka nagonka będzie ? na lewe fajki , zaczepiają nawet na targowiskach ,czy nie chce kupić .Bardzo nachalnie wciskają żeby tylko kupić .Można mówić ze nie palę papierosów ale oni swoje kup i kup . W takim wschodnim językiem gadaja ledwo po Polsku.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick