Chcesz zostać strażakiem? Są wolne stanowiska

1
Fot. Dawid Matyniak | CKiW OHP Pleszew
Trwa rekrutacja do straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim i Pleszewie. Do obsadzenia jest pięć stanowisk, a chętnych nie brakuje.

Dwudziestu chętnych, a tylko dwa stanowiska do obsadzenia. Mowa o służbie przygotowawczej w Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, do której ruszył właśnie nabór w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie. Poszukiwani są ratownik-kierowca oraz stażysta na stanowisko związane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

O przyjęcie do służby starają się kandydaci m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Pleszewa i Śremu. Jednak nie tylko w Pleszewie są do obsadzenia stanowiska w straży pożarnej. Kolejne wakaty czekają właśnie w Ostrowie. Na stronie tutejszej Państwowej Straży Pożarnej można przeczytać, że komendant poszukuje chętnych do służby przygotowawczej na strażaków trzy osoby, które docelowo miałyby zostać ratownikami specjalistami.

Droga do zostania strażakiem wcale nie jest prosta i składa się z kilku etapów, które kandydat musi przejść pomyślnie, jeśli chce dołączyć do druhów. Mowa m.in. o testach sprawności fizycznej, sprawdzianie lęku wysokości, umiejętności pływania oraz test wiedzy składający się z 20 zadań zamkniętych. – Zważywszy na fakt, że mamy tylko dwa miejsca, liczba kandydatów na te stanowiska jest spora. Nie wszyscy przeszli początkowe etapy, a przed resztą ciąg dalszy selekcji. Warto podkreślić, że praca w straży pożarnej to wyjątkowa służba. Tutaj potrzebne jest powołanie i duża odporność fizyczna oraz  psychiczna. Z mojego doświadczenia wynika też, że jeśli ktoś już zostanie strażakiem, to pełni służbę aż do emerytury. Jeśli ktoś odchodzi, to na ogół z przyczyn zdrowotnych lub rodzinnych, a nie do innej pracy – mówi bryg. mgr inż. Robert Kaczmarek, zastępca komendanta PSP w Pleszewie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick