Chcesz wziąć udział w Jarocińskich Rytmach Młodych? Masz czas tylko do 6 maja!

0
źródło: materiały organizatora
6 maja upływa wydłużony termin zgłaszania się do udziału w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych. Tradycyjnie już będzie to impreza towarzysząca Jarocin Festiwalowi, skierowana do młodych kapel, które chcą zaistnieć na rynku muzycznym.

Jarocińskie Rytmy Młodych to owiany legendą konkurs młodych kapel, które stawiają pierwsze kroki na polskiej scenie muzycznej. To właśnie w Jarocinie debiutowały takie zespoły, jak Dżem, T.Love, TSA, Armia, Oddział Zamknięty, Izrael, Dezerter czy Acid Drinkers. Również podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwalu młode kapele będą mogły powalczyć o sławę, bo zwycięzca JRM 2019, wystąpi na głównej scenie. O tym, kto wygra najbliższą edycję konkursu, który ma korzenie w latach 70. XX wieku, zdecyduje komisja z przewodniczącym Markiem Piekarczykiem na czele.

Należy się jednak pospieszyć, bo zgłoszenia do udziału są przyjmowane wyłącznie do 6 maja. W zgłoszeniu należy przesłać płytę CD zawierającą minimum trzy autorskie utwory, z którymi zapozna się komisja. Następnie wybranych zostanie 12 wykonawców, którzy w czerwcu wezmą udział w jednym z trzech eliminacyjnych koncertów w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Zwycięzca każdego z tych koncertów zagra 14 lipca podczas Jarocin Festiwalu.

“W konkursie przewidziana jest jedna nagroda o łącznej wartości 15.000 złotych brutto, składająca się z: występu na scenie głównej Festiwalu w dniu 14.07.2019 r., z możliwością emisji jednego utworu przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, nagrania singla (jeden utwór) w wersji digitalowej w profesjonalnym studio (wartość 5.000 zł), realizacji teledysku – wartość 10.000 zł i statuetki zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych” – informują organizatorzy.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Muzeum Regionalne w Jarocinie – Spichlerz Polskiego Rocka, ul. Rynek-Ratusz, 63-200 Jarocin. Decyduje data wpływu.

Regulamin dostępny jest pod tym adresem

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick