Chcesz podszkolić swoją wiedzę z zakresu korzystania z internetu? Zapisz się na kur „Ja w internecie”

0
Chciałbyś zaistnieć w sieci, ale nie wiesz, w jaki sposób założyć bloga? Masz wątpliwości czy prawidłowo wykonujesz elektroniczne przelewy bankowe? Te i inne wątpliwości dotyczące korzystanie z internetu mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego będą mogli rozwiać podczas szkoleń „Ja w internecie”. Rekrutacja do tego projektu już ruszyła.

Pani Lubomira Sobczak, mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego dwa lata temu założyła bloga, na którym prezentuje swoją pasję – oryginalne opakowania po czekoladach z różnych krajów. Jest przykładem na to, że jeśli ktoś ma chęć, może nauczyć się poruszania po świecie internetu. – Tylko na początku syn tą pierwszą stronę pomógł mi założyć, a potem już wszystkie posty wstawiałam sama i pisze do dzisiaj – mówi pani Lubomira.

Ostrów Wielkopolski pozyskało ponad 87 tysięcy złotych w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa na bezpłatne szkolenia cyfrowe dla mieszkańców miasta. – Szkolimy ostrowian z takiej kultury internetowej – jak bezpiecznie się po niej poruszać, czego możemy się spodziewać, w jaki sposób robić zakupy czy bezpiecznie płacić – tłumaczy Artur Kołaciński z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

Szkolenia będą podzielone na trzy panele: m.in. „Rodzic w internecie” i „Tworzę własną stronę internetową”. – Rodzic w internecie jest przeznaczony dla rodziców, nauczycieli i opiekunów. Wszystko po to, by przygotować i poznać pewnego rodzaju zagrożenia – wyjaśnia Artur Kołaciński.

Trzeci panel – „Moje finanse i transakcje w sieci” jest dedykowany przede wszystkim osobom starszym, ale mile widziani są wszyscy, którzy chcieli by podszkolić swoja wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

W szkoleniach mogą wziąć udział mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy ukończyli 25 lat. By zapisać się do tego projektu trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej urzędu miasta – hasło JA W INTERNECIE znajduje się w zakładce „dla mieszkańca”. Baner z odnośnikiem do formularza zgłoszeniowego i informacji o szkoleniach jest dostępny również na portalu wlkp24.info.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick