Chcesz otrzymać świadczenie „Dobry Start”? To ostatni dzwonek!

0
Tylko do 30 listopada jest możliwość złożenia wniosku na pozyskanie wyprawki w ramach programu "Dobry Start". Do tej pory, na konta rodziców i opiekunów trafiło już blisko 1,3 mld zł dla 4,3 mln dzieci. Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W województwie wielkopolskim wpłynęło ponad 305 tys. wniosków o wypłatę świadczenia dla przeszło 432 tys. dzieci. Do połowy listopada, ZUS wypłacił Wielkopolanom ponad 422 tys. świadczeń na kwotę prawie 127 mln zł. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Empatia. Świadczenie z programu „Dobry start” przysługuje w wysokości 300 złotych – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Świadczenie zostanie przekazane na rachunek bankowy wskazany we wniosku – informuje Marlena Nowicka, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wielkopolsce. 

Wsparcie można otrzymać na specjalnej infolinii, pod numerem 22 290 22 02, w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 8.00 –15.00, a także umawiając się na e-wizytę w ZUS przez internet.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick