Chcesz oddać krew? W piątek będzie na to szansa!

0
Już w piątek (28.08) od godziny 8.00 do 11.00 będzie szansa, by podzielić się bezcennym lekiem, jakim jest krew. Każdy chętny krwiodawca będzie mógł przyjść na parking przy Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski przy ulicy Gimnazjalnej 5.

Od wybuchu epidemii koronawirusa zapasy krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu drastycznie spadły. Wszystkie grupy krwi utrzymują się na poziomie bardzo niskim i mimo nagłaśniania problemu, nie zwiększają się.

Fot. RCKiK Kalisz

Ci, którzy zastanawiali się nad oddaniem krwi będą mieli ku temu okazję już w najbliższy piątek. W godzinach od 8.00 do 11.00 mobilny punkt pobrań stanie przy Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolskim zlokalizowanym przy ul. Gimnazjalnej 5. “Chętni do podzielenia się tym bezcennym lekiem powinni zabrać ze sobą dowód tożsamości. Nie muszą nawet znać swojej grupy krwi. Wystarczy, że przed oddaniem krwi zjedzą niskotłuszczowy posiłek, wypiją nieco więcej niż zazwyczaj wody i bezpośrednio przed oddaniem krwi powstrzymają się przed paleniem papierosów.” – informuje gmina.

Fot. Gmina Ostrów Wielkopolski
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick