Chcesz dać schronienie uchodźcom z Ukrainy? Daj znać i zadzwoń pod specjalny numer!

1
Fot. Fanpage Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim uruchomił specjalny numer telefonu, pod który mieszkańcy miasta mogą zgłaszać chęć przyjęcia pod swój dach lub udostępnienia pokoju, czy mieszkania uchodźcom z objętej wojną Ukrainy. Szczegóły na portalu wlkp24.info.

Już w ten weekend do Ostrowa dotrą pierwsi obywatele Ukrainy, którzy uciekli z terenów objętych wojną. Są to bliscy tych Ukraińców, którzy już mieszkają i pracują w mieście. Wielu ostrowian chce im pomóc udostępniając pokój lub mieszkania, by mogli znaleźć schronienie i dach nad głową. Urząd Miejski informuje, że zgłaszają się już pierwsi chętni do tego typu pomocy.

Uruchomiony został specjalny numer telefony, pod który mieszkańcy Ostrowa mogą zadzwonić i zgłosić chęć pomocy: 62 582 22 73 (numer jest również aktywny w soboty i niedziele). Wolne miejsca i chęć przyjęcia rodzin z Ukrainy możecie zgłaszać również przez prywatne wiadomości strony Aktywny Ostrów Wielkopolski. „Zostawcie proszę numer telefonu. Będziemy do Was oddzwaniać” – informują władze Ostrowa Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 23
    2

    Jeśli chcemy wyrazić swoją solidarność z Ukrainą, to nie tankujmy na stacjach amic (np. w Ostrowie, koło E-Lecrerc-a). Właścicielem jest spółka, która ma powiązania z rosyjskim przemysłem wydobywczym. Na Ukrainie ich od dawna bojkotują.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick