Chcą rozwinąć gminę Ostrów. O pomysły pytają mieszkańców

17
Borowiec był pierwszą miejscowością na mapie gminy Ostrów Wielkopolski, w której odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu z mieszkańcami. Debata ma na celu pozyskać informacje, które pomogą stworzyć strategię rozwoju gminy na rok 2024. Spotkania w kolejnych miejscowościach są już w planach.

Mieszkańcy Borowca w gminie Ostrów Wielkopolski spotkali się z przedstawicielami samorządu, by przedstawić swoje pomysły na rozwój tej miejscowości. – Nie mamy żadnego terenu sportowego. Przydałoby się boisko, większy plac zabaw – proponował jeden z mieszkańców Borowca.

Mieszkańcy Borowca mieli okazję wypisać wady oraz zalety miejscowości na kartkach, które potem były brane na tapet. Nie zabrakło wcześniej wspomnianego braku boiska sportowego, kiepskich połączeń autobusowych, czy chociażby braku Klubu Seniora i oferty kulturalnej dla dzieci i dorosłych.

Gmina stara się przeprowadzić badanie, którego do tej pory na tym terenie nie było. Będzie się ono odbywać w formie debaty. Samorząd chce zebrać informacje, które pomogą mu w przyszłości. Na ich podstawie stworzona zostanie strategia rozwoju gminy na rok 2024. – Chcemy się dowiedzieć, gdzie są miejsca, które trzeba ewentualnie naprawić. Poruszymy tematy dotyczące środowiska, transportu, oświaty, kultury. Chcemy także porozmawiać z przedsiębiorcami – wymieniał Dariusz Pryczak, sekretarz gminy Ostrów Wielkopolski.

Tego typu spotkań w miejscowościach gminy ma odbyć się 35. Kolejne zaplanowano w Sobótce oraz Gutowie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. Niedawno czytałem na lokalnych portalach, że dzieci i młodzież z różnych miejscowości gminy Ostrów nie ma połączeń komunikacyjnych do szkół w Ostrowie. I były przedstawiane postulaty mieszkańców tych miejscowości wznowienia często polikwidowanych połączeń władzom gminy Ostrów m. in. wójtowi, który tylko umiał powiedzieć , że „nic nie może bo za duże koszty połączeń” . A teraz są organizowane spotkania w sprawie strategii gminy Ostrów. Jest to po prostu żenujące. Wydaje się też głównym postulatem powinno być zmniejszenie kosztów utrzymania samorządów – vide liczby urzędników- a wtedy będą pieniądze na dojazdy dzieci do szkół, starszych do lekarzy i innych mieszkańców do pracy w Ostrowie.

 2. Ogrzewanie oświetlenie i sprzątanie sali dla tak małej grupy to się opłaca a autobusy nie? Ważne że jest kamera i sekretarz może brylować – żałosne.

 3. Wystarczy realizować wnioski z zebrań wiejskich tam wszystko w protokołach macie napisane. Od lat zgłaszane są te same wnioski…Nie trzeba robić sztucznego teatrzyku z jednym pajacykiem w roli głównej. Dziwi mnie tylko przyzwolenie wójta na to błaznowanie, chyba się tu ktoś pogubił.

  • Otóż to….tam jest napisane o czym” marzą” mieszkancy…tam jest ogrom przyziemnych spraw i ciężko je zrealizowac przez urzędy..ile to się trzeba nachodzić i kiedy to będzie zrealizowane.

  • Brawo za trafne spostrzeżenia. Wnioski mieszkańców, czasem bardzo dla nich ważne, od lat bez odzewu.

 4. Po co komu taką gmina. Sama dla siebie. Zlikwidował bym ten sztuczny twór jakim jest Gmina Ostrów. Jest to jakiś wybryk, ani to nie ma nic wspólnego z Ostrowem, nie jest nawet spójna terytorialnie. Rozparcelować ją po sąsiednich gminach, urząd zamknąć i kasa sama się znajdzie. Ile to kosztuje utrzymanie tego sztucznego tworu na miesiąc. Za samą wypłatę Wójta i zastępcy już się sumka zgarnie.

 5. W gminie Ostrów Wójt tylko się promuje i na to idą duże pieniądze, a układy są takie jakich nie było nawet za komuny. Czas na zmiany…

 6. Nie dbają o dojazdy młodzieży do szkół,na inne zajęcia dodatkowe -brakuje autobusów na dojazdy.Burmistrz Raszkowa zlikwidował autobusy popołudniowe, słaby dojazd z Gorzyc ,Wysocka ,Biniewa, Szczur ,Lewkowa i czym się chwalą Wójtowie,Pryczok i inni .

 7. Chcecie rozwinąć gminę? Trzeba ściągnąć przedsiębiorców, którzy pobudują zakłady pracy – tym samym bedą nowe miejsca pracy i podatki do budżetu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick