Chcą przenieść 1000 książek. Możesz im pomóc

0
Pracownicy biblioteki w Pleszewie zapraszają do wzięcia udziału w przenoszeniu 1000 książek z dotychczasowej siedziby biblioteki do nowej - przy ul. Kolejowej.

Niecodzienną akcję przenoszenia książek z obecnej siedziby biblioteki przy ul. Słowackiego do nowej przy ul. Kolejowej zaplanowali na 9 października przedstawiciele Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Pracownicy placówki chcą zaangażować jak największą liczbę mieszkańców. Do przeniesienia jest ok. 1000 książek, a uczestnicy utworzą tzw. “Łańcuch pomocnych dłoni” i będą podawać je sobie z rąk do rąk.

Choć akcja ma się odbyć 9 października, zapisy skończą się 19 września, a przenoszenie książek będzie trwać od 8.00 do 10.00.

Niedawno podobną akcję zorganizowano w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie przenoszono setki książek z biblioteki do otwartej niedawno mediateki. Włączyli się w nią m.in. uczniowie pobliskich szkół, dla których była to nie lada gratka. Tego typu akcje przenoszenia książek mają dłuższą tradycję w naszym regionie. Rok temu z podobną inicjatywą wyszli przedstawiciele biblioteki w Koźminie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick